• Biały Dom
  Synowa prezydenta USA, Vanessa Trump, trafiła w poniedziałek w ramach środków ostrożności do szpitala po otwarciu koperty zawierającej tajemniczy biały proszek. List był zaadresowany do Donalda Trumpa Jr., najstarszego syna Donalda Trumpa.
 • Dzieci idące do szkoły
  Niezaszczepione przeciw odrze dzieci będą miały zakaz wstępu do szkół. Taką decyzję podjęły władze amerykańskiego stanu Nowy Meksyk, gdzie ostatnio na odrę zachorowało wyjątkowo wiele osób.
 • Wirus ebola
  Podejrzenie eboli u 5-letniego chłopca w Nowym Jorku. Dziecko trafiło już do jednego z tamtejszych szpitali. W sobotę chłopiec wrócił do USA z Gwinei, jednego z głównych ognisk wirusa w Afryce.
 • Ambulans przewożący chorą pielęgniarkę
  Wykrycie w Madrycie pierwszej osoby na świecie zarażonej wirusem Ebola poza Afryką ma zły wpływ na sektor turystyczny i tamtejszą giełdę. Na wartości straciły akcje sieci hoteli i linii lotniczych, bo inwestorzy obawiają się, że atrakcyjność Hiszpanii spadnie. Chorą na gorączkę krwotoczną jest 44-letnia pielęgniarka, która opiekowała się przewiezionym z Afryki misjonarzem.
 • Zwłoki na ulicach Monrovii
  Mieszkańcy stolicy Liberii, Monrovii, boją się trafić do specjalnych oddziałów objętych kwarantanną. Dlatego wyrzucają ciała swych krewnych, którzy zmarli na ebolę, na ulice. Liczą, że w ten sposób ukryją się przed władzami.