• Wilczy Szaniec
  Leśnikom udało się przed rozpoczęciem sezonu turystycznego przebudować wjazdy do byłej wojennej kwatery Hitlera "Wilczy Szaniec" w Gierłoży i wprowadzić w kwaterze kilka nowości. DW.com podaje z kolei, że barak, w którym 20 lipca 1944 roku dokonano nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera, zostanie zrekonstruowany.
 • Soczi, Rosja
  W Soczi rozpoczęła się sprzedaż kwater, w których mieszkali sportowcy z całego świata biorący udział w zimowych igrzyskach. Nie jest to jednak tak proste, jak by się mogło wydawać - specjalne preferencje przygotowano dla wojskowych i pracowników służb specjalnych.
 • Ekshumacja ofiar komunizmu pochowanych na "Łączce" na Powązkach
  Kolejni bohaterowie zamordowani przez reżim komunistyczny i potajemnie pochowani na Powązkach odzyskali tożsamość. Historykom z IPN, genetykom i specjalistom od medycyny sądowej udało się zidentyfikować szczątki czterech żołnierzy podziemia niepodległościowego.
 • Strzały na wiwat w siedzibie Kadafiego
  Libijscy powstańcy świętują w przejętej kwaterze Muammara Kadafiego. Zniszczyli pomniki dyktatora i tańczą na resztkach posągów. "Wydaje się, że sprawują kontrolę nad większością Trypolisu" - oświadczył rzecznik ministerstwa obrony USA pułkownik Dave Lapan.