• Wszystkich Świętych
  1 listopada kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym katolicy modlą się za wszystkich świętych, zarówno tych wyniesionych na ołtarze, jak i tych anonimowych. Święto to ma wymiar powszechny, celebruje się je w każdym kościele katolickim na całym świecie. Tego dnia, jak co roku, Polacy licznie odwiedzają cmentarze i groby swoich bliskich.
 • Znicz
  W Dniu Wszystkich Świętych na Starych Powązkach w Warszawie - jak co roku - pojawili się liczni mieszkańcy Warszawy, którzy zapalają na grobach znicze i składają kwiaty. Tradycyjnie chętnie dzielą się również pieniędzmi na ratowanie zabytkowych kaplic i grobów.
 • Kwesta na ulicach Warszawy podczas 23. Finału WOŚP,
  Najpierw kwesta, później wydanie i rozliczenie pieniędzy. „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów" - 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze w Polsce i na świecie.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Na Starych Powązkach pojawiły się tłumy. Ludzie nie tylko odwiedzali groby, ale także chętnie uczestniczyli w kweście na odnowienie nagrobków. Wśród zbierających pieniądze byli nie tylko aktorzy, ale i prezydent Warszawy.
 • Bronisław i Anna Komorowscy
  Prezydent Bronisław Komorowski, który odwiedził gro bliskich na warszawskich Powązkach, namawiał warszawiaków by uczestniczyli w kweście na odnowę cmentarza. Zdaniem prezydenta, to nie musi być duża kwota, ale "parę złotych" wrzuconych do puszki to świadectwo uczestnictwa we wspólnocie narodowej.
 • Datki
  Wystarczy zgłoszenie przez internet. Prezydent podpisał ustawę o nowych zasadach prowadzenia zbiórek publicznych.
 • Policja: Kwesta WOŚP przebiega spokojnie; doszło do 3 incydentów
  XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega spokojnie; jak dotąd w całym kraju doszło do trzech incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP - poinformowała w niedzielę PAP Komenda Główna Policji.