• Mleko
  Wiele osób każdy swój poranek rozpoczyna od wypicia kawy z mlekiem czy zjedzenia owsianki. Niestety mleko, a dokładniej zawarty w nim cukier – laktoza, często jest przyczyną występowania nietolerancji pokarmowej, która powoduje wiele nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: biegunki, wzdęcia czy bóle brzucha.
 • Jaka dieta przed treningiem?
  Nie ma badań potwierdzających, w jaki sposób dana grupa krwi wpływa na trawienie poszczególnych składników odżywczych - mówi w rozmowie z dziennik.pl dietetyk Hanna Stolińska-Fiedorowicz. Wspólnie obalamy mity i potwierdzamy fakty związane z nowinkami dotyczącymi zdrowego odżywiania.
 • Mleko
  Kwestia spożywania mleka od lat budzi sporo kontrowersji. Z jednej strony słyszymy hasło „Pij mleko! Będziesz wielki!”, z drugiej natomiast głosy wskazujące na fakt, że mleko krowie w ogóle nie powinno być obecne w diecie człowieka. Skąd te sprzeczne informacje? Co na ten temat mówi fachowa literatura i wiodące ośrodki naukowe?
 • Produkty, które wywołują alergię
  Tak wiele osób skarży się, że musi zmieniać swoją dietę, by nie znajdowały się w niej konkretne produkty, że zastanawiamy się nad tym, czy nietolerancja pokarmowa nie jest może wymysłem naszych czasów. O to, czy naprawdę jest tak częsta, zapytaliśmy specjalistę - Katarzynę Drews, dietetyka z Instytutu Mikroekologii w Poznaniu.
 • Kobieta w szortach
  Wielkimi krokami zbliża się sezon bikini oraz kolorowych, letnich sukienek. W czasie wakacji lub urlopu, chcemy prezentować się zjawiskowo, niepowtarzalnie i lekko. Niestety, niektóre produkty sezonowe, dostępne na naszym rynku, mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak wzdęcia. Jak w tym szczególnym okresie zapobiegać takim przypadłościom? Jakich produktów spożywczych unikać, aby zapobiec tzw. „bębnicy”?
 • Alergia na mleko
  Może być w pieczywie, a nawet wędlinach. Mleko krowie jest w wielu produktach spożywczych. Jego białko często dokuczliwie uczula. Jakie są objawy alergii?
 • Dzieci piją mleko
  Dwa ubytki na zębach mlecznych w 6 miesięcy? To możliwe nawet jeśli karmisz dziecko zdrowymi produktami. Cukry będące pożywką dla bakterii próchnicotwórczych znajdziemy nie tylko w cukierkach czy fast foodach, kryją się one także w pozornie zdrowych batonikach zbożowych, sokach owocowych, a nawet w mleku wypitym przed snem.
 • Czy mleko jest zdrowe?
  Chcesz być zdrowy - pij mleko! Zwolennicy tego napoju przekonują, że jest najlepszym pokarmem, jaki wymyśliła natura. Przeciwnicy zaś mówią, że wręcz szkodzi, bo powoduje alergie i niestrawności. Jaka jest prawda?
 • Lody z łubinu zawierają cenne białka roślinne, za to brak w nich glutenu, cholesterolu, laktozy
  Upalne lato bez lodów? Dla wielu - nie do pomyślenia. A jednak osoby nietolerujące białka mleka, laktozy, muszą się obywać smakiem, gdyż większość tradycyjnych lodów powstaje z dodatkiem śmietany lub mleka. Znalazł się jednak smaczny odpowiednik dla alergików.
 • Ośle mleko nadzieją dla małych alergików
  Liczba niemowląt i małych dzieci z alergią na białka mleka krowiego rośnie z roku na rok. Naukowcy szukają więc zdrowego zamiennika. Z sukcesem. Według najnowszych badań mali uczuleniowcy mogą bezpiecznie pić mleko oślic.