• Rosyjska fregata
  Rosyjska marynarka wojenna rozpoczęła wyposażanie swych okrętów w nowe systemy 5P-42 Filin (ros. Puchacz), które mogą wywoływać u wrogów halucynacje i zaburzenie widzenia - poinformował w środę brytyjski dziennik "The Times".
 • Oko
  Teogroczna Nagroda Nobla z fizyki nie została przyznana za zgłębianie praw przyrody, ale za opracowanie praktycznej technologii. Zarówno pęseta optyczna, jak i techniki wzmacniania ultrakrótkich impulsów to eleganckie i bardzo użyteczne narzędzia – skomentował fizyk doktor hab. Piotr Wasylczyk. Jak wyjaśnił, technologia ta świetnie nadaje się na przykład w operacjach rogówki. – Jeśli chcemy ciąć oko, nie możemy świecić na nie zwykłym laserem, bo tam się wszystko zagotuje – wskazał.
 • Kobieta dotyka pryszcza
  Ta przewlekła zapalna choroba skóry, która niejednemu już skutecznie uprzykrzyła życie. Gdy ma się kilkanaście lat, to całą winę można zrzucić na hormony i bakterię beztlenową zwaną Propionibacterium acnes. To właśnie jej lekarze przypisują znaczny udział w powstawaniu trądziku. Jednak, co jeśli wypryski pokazują się jeszcze po okresie dojrzewania?
 • Policyjna alfa romeo 159 jest wyposażona w radar Iskra-1
  Radary Iskra-1 będą stopniowo znikać z wyposażenia polskiej drogówki. Obiecała to Helena Michalak, zastępca komendanta głównego, w odpowiedzi na pismo policyjnych związkowców. Do tej pory policja broniła się przed jasnymi deklaracjami w tej sprawie.
 • Znamię pod lupą
  Na usunięcie pieprzyka, brodawki czy znamienia decydujemy się zarówno ze względów estetycznych jak i medycznych. Z jednej strony nie podobają nam się wszelkie zmiany na skórze, zwłaszcza te większe i bardziej widoczne. Z drugiej zaś usunięcie barwnikowych znamion to także ważny element profilaktyki raka skóry. Realne ryzyko przekształcenia się takich zmian skórnych w komórki nowotworowe powoduje, że wolimy podjąć decyzję o ich usunięciu.
 • Oślepianie laserem
  Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie prób oślepiana wiązką lasera pilotów samolotów startujących z Lotniska Chopina w Warszawie - poinformowała we wtorek stołeczna prokuratura. Oskarżony Marek O. został zatrzymany w końcu marca, przyznał się do przestępstwa.
 • Mysz Tracer GAMEZONE Oblivion AVAGO 9800 8200DPI
  W życiu bym nie podejrzewał, że jeszcze kiedykolwiek użyję myszki na kablu. Ale kiedy człowiek szuka dobrego sprzętu do gier, zdolny jest do największych poświęceń. Biję się zatem w pierś pięścią zaciśniętą na myszy Tracer Gamezone Oblivion Avago 9800 8200dpi.
 • Dermatolog bada skórę pacjentki
  Nie trzeba być mistrzem Jedi, żeby wiedzieć, że lasery to absolutna podstawa, gdy myślimy o poprawie wyglądu naszej skóry, która zeszła na Ciemną Stronę Mocy. Jesień to okres szczególnie sprzyjający wykonywaniu zabiegów laserowych, które nie lubią słońca i opalonej skóry. Jakie z nich najlepiej wykonać w tym czasie?
 • Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej
  Obawa przed bólem nie odstrasza ich przed laserowym usuwaniem zbędnego owłosienia. Chętnie usuwają cienie pod oczami. I coraz częściej sięgają po swoje własne (a nie partnerek) kosmetyki do pielęgnacji twarzy. O tym, jak mężczyźni dbają o urodę, rozmawiamy z dr Ewą Rybicką, lekarzem medycyny estetycznej z Estetica Nova w Warszawie.
 • Mężczyzna przeciera zmęczone oczy
  Na stan naszych oczu ma wpływ codzienne intensywne eksploatowanie wzroku. Zmuszamy oczy do nadmiernego wysiłku w niekomfortowych warunkach, a to prowadzi do ich przemęczenia. Styl życia, warunki pracy czy obniżona odporność organizmu powodują, że oczy nie działają prawidłowo. Jak zadbać o wzrok kiedy potrzebuje pomocy?