• Przestępstwem z nienawiści ma być także działanie ze względu na orientację lub płeć ofiary. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz organizacje pozarządowe od wielu lat wskazywały na potrzebę zmiany przepisów w tym zakresie.
 • Policjant w trakcie zatrzymania
  Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek został zaatakowany przez 58-letniego mężczyznę gazem pieprzowym i paralizatorem podczas niedzielnej mszy dożynkowej. Poszkodowanemu nic się nie stało. Napastnik został zatrzymany.
 • F-16
  32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku jest jedną z pięciu lokalizacji w Polsce, w których - na mocy polsko-amerykańskiego porozumienia - mają znaleźć się przyszłe składy amerykańskiego sprzętu wojskowego. Należy do najnowocześniejszych wojskowych baz lotniczych w Europie.
 • Donald Tusk w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku
  "Nie można wykluczyć najczarniejszego scenariusza, że Ukraina będzie tracić kolejne części terytorium. W tej sytuacji najważniejsza jest jedność Unii Europejskiej w relacjach z Rosjanami" - podkreślał premier Donald Tusk w czasie wizyty u pilotów wojskowych w bazie w Łasku. Spotkał się tam również ze stacjonującymi w Polsce amerykańskimi żołnierzami.
 • Premier Donald Tusk
  Donald Tusk mówi, że w najbliższym czasie nie powstanie ministerstwo energetyki. Zrealizowania tej zapowiedzi premiera sprzed roku domaga się Prawo i Sprawiedliwość.
 • Premier Donald Tusk
  W związku z kryzysem na Ukrainie potrzebujemy więcej gwarancji bezpieczeństwa - mówił premier Donald Tusk. Szef rządu odwiedził 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie spotkał się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami.
 • W bazie lotniczej w Łasku wylądowały pierwsze samoloty F-16 z grupy myśliwców, które w związku z sytuacją na Ukrainie do Polski wysłały Stany Zjednoczone
  W bazie lotniczej w Łasku wylądowały pierwsze samoloty F-16 z grupy myśliwców, które w związku z sytuacją na Ukrainie do Polski wysyłają Stany Zjednoczone. W sumie amerykanie na ćwiczenia przysyłają 12 maszyn.
 • Bronisław Komorowski
  Prezydent zapowiada kontynuację unowocześniania armii. Bronisław Komorowski odwiedził bazę lotniczą w Łasku. Podsumował osiągnięcia polskich sił zbrojnych, które blisko 15 lat współtworzą NATO.