• Najwięksi przegrani Oscarów 2016: Kate Winslet
  Zwycięstwo Leonarda DiCaprio pewnie zmartwiło twórców memów, których ulubieńcem był od dobrych kilku lat. Na szczęście (dla internautów, bo nie samych zainteresowanych) niedzielną galę z kwitkiem opuściło kilku innych faworytów, którzy idealne nadają się na nowych bohaterów sieciowych żartów. Komu sprzątnięto statuetkę sprzed nosa? Kto znalazł się w cieniu tegorocznych laureatów? Oto najwięksi przegrani Oscarów 2016.
 • Laureaci Oscarów 2016: Mark Rylance, Brie Larson, Leonardo DiCaprio i Alicia Vikander
  Twórcy obrazów "Spotlight" i "Mad Max: Na drodze gniewu" okazali się największymi zwycięzcami w wyścigu po tegoroczne Oscary. Kto jeszcze wyszedł z 88. gali w Dolby Theatre z cenną statuetką w rękach? Zobaczcie sami – oto laureaci nagród Akademii Filmowej.
 • Nie dla nich Oscary? Cate Blanchett
  Do gali Oscarów 2016 zostało jeszcze kilka godzin. Zwycięzcy wciąż są niewiadomą. Tym razem jednak nie typujemy nazwisk laureatów, ale obstawiamy, komu z nominowanych aktorów karteczka z podziękowaniami się nie przyda, bo na wygraną liczyć nie powinni...
 • Martha Ruiz i Brian Cullinan znają laureatów 88. edycji rozdania Oscarów
  Na świecie są tylko dwie osoby, które znają przed innymi wyniki 88. oscarowego głosowania Amerykańskiej Akademii Filmowej – to Martha Ruiz i Brian Cullinan.
 • Najlepsza aktorka:
  To była noc pełna emocji. Amerykańska Akademia Filmowa po raz 87 przyznała najsłynniejsze nagrody przemysłu filmowego. Specjalnych niespodzianek nie było. Przeciwnie, sprawdziła się większość przewidywań bukmacherów. Również te zapowiedzi, że w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny wygra "Ida" i przejdzie do historii światowego kina.
 • Oscary trafiły już do rąk laureatów
  Historyczny polski Oscar dla "Idy" w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny". "Birdman" najlepszym filmem 2015 roku. Oto pełna lista laureatów nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.
 • Oscar
  Czarno-biały, i do tego francusko-belgijski film "Artysta" został wybrany najlepszym filmem i uhonorowany Oscarem. Spośród aktorek wyróżniono Meryl Streep, zaś wśród panów statuetkę otrzymał Jean Dujardin. Najlepszy reżyser to Michel Hazanavicius. którego wyróżniono za "Artystę".