• Aleksiej Simonow
  Szef rosyjskiej Fundacji Obrony Głasnosti Aleksiej Simonow laureatem drugiej edycji Nagrody Wolności Słowa Międzynarodowego Stowarzyszenia Press Clubów. Reżysera i pisarza wyróżniono za wieloletnią walkę o wolne dziennikarstwo, ochronę dziennikarzy i wspieranie wolności słowa w Rosji.
 • laureaci Emmy 2014
  Zwane telewizyjnymi Oscarami nagrody Emmy, zostały przyznane po raz 66. Niekwestionowanym triumfatorem tegorocznej gali okazał się "Breaking Bad". Zobacz zdobywców statuetek w najważniejszych kategoriach.
 • Gala wręcznia Emmy 2014
  W Los Angeles po raz 66. odbyła się ceremonia wręczania nagród Emmy, zwanych telewizyjnymi Oscarami. Kolejny rok z rzędu, największym triumfatorem był serial "Breaking Bad", który otrzymał aż 5 statuetek. Największym przegranym okazała się zaś "Gra o tron".
 • Telekamery 2013
  Za nami uroczysta gala wręczenia Telekamer "Tele Tygodnia", najważniejszych nagród telewizyjnych w Polsce, przyznawanych przez publiczność. Statuetki otrzymały najpopularniejsze osobowości małego ekranu. Platynową Telekamerą uhonorowano śp. Andrzja Turskiego. Zobacz wszystkich laureatów.
 • Laureaci telewizyjnych nagród Emmy 2013
  W nocy z niedzieli na poniedziałek, w Los Angeles po raz 65. wręczono statuetki Emmy, czyli najważniejsze nagrody dla twórców małego ekranu. Triumfatorem "telewizyjnych Oscarów" w tym roku okazał się serial "Breaking Bad".
 • Początek października oznacza, że mnożą się spekulacje dotyczące tegorocznych laureatów Nagrody Nobla, których nazwiska będą ogłaszane przez tydzień od przyszłego poniedziałku. Największe spekulacje dotyczą Pokojowej Nagrody Nobla i Nobla literackiego.
 • Gala Gwarancje Kultury 2012
  Andrzej Stasiuk, Janusz Opryński, Aleksandra Kurzak, Paweł Kloc, Artur Rojek, Anda Rottenberg, duet muzyczny Ballady i Romanse, twórcy Projektu Warszawiak, a także autorzy teledysku „Nie ma cwaniaka na warszawiaka” Krzysztof Skonieczny i Marcin Starzecki zdobyli Gwarancje Kultury 2012, nagrody przyznawane przez TVP Kultura w rocznicę powstania stacji. Supergwarancję w kategorii Wydarzenie Roku odebrała Danuta Wałęsa .
 • Nobel dla autora metody in vitro
  Tegoroczna Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii trafiła do autora metody zapłodnienia pozaustrojowego - czyli in vitro - Roberta Geoffreya Edwardsa. Badania tego brytyjskiego lekarza zrewolucjonizowały terapię niepłodności.