• Humphrey Bogart i Lauren Bacall
  Nic tak nie podnosi frekwencji w kinach, jak romans odtwórców głównych ról (ewentualnie gwiazdy i reżysera). Miłość na planie zdarzała się, jak długa jest historia filmu. Oto najbardziej znane pary, które połączyła praca i uczuciowa chemia...
 • Juliette Binoche gwiazdą festiwalu w Locarno (15 sierpnia 2014)
  Po rankingach najlepszych, najgorszych i innych "naj" proponujemy chwilę oddechu. Oto rok 2014 w świecie filmu takim, jakim utrwalili go na swoich zdjęciach fotograficy.
 • Lauren Bacall (1924 – 2014)
  Lauren Bacall to była gwiazda w zupełnie starym stylu – zielonooka ikona Fabryki Snów o niskim głosie, największa miłość Humphreya Bogarta, która na planie spotykała się z takimi legendami, jak Marylin Monroe czy John Wayne. Ostatnia z wielkich królowych Hollywood odeszła 12 sierpnie 2014 roku. Za miesiąc skończyłaby 90 lat.
 • Humphrey Bogart i Lauren Bacall
  Była nie tylko żoną, ale i ekranową partnerką Humhpreya Bogarta. Razem zagrali w tak znanych filmach jak "Key Largo", czy "Wielki Sen". Lauren Bacall, córka żydowskich imigrantów o polskich korzeniach zmarła w Nowym Jorku. Miała 89 lat.
 • Dziadek Umy Thurman – baron wykształcony na prawnika – na świat przyszedł w śląskim Głogówku
  Minęło prawie sto lat od czasu, gdy Apolonia Chałupiec, światu znana jako Pola Negri, rzuciła na kolana hollywoodzką Fabrykę Snów. I, niestety, niewiele się w tym czasie zmieniło, bo legenda kina niemego wciąż pozostaje najsłynniejszą aktorką znad Wisły. Co innego lista gwiazd o polskich korzeniach – ta jest imponująca, figuruje na niej bowiem (według Wikipedii) grubo ponad sto nazwisk. Ostatnie sukcesy Mii Wasikowskiej – jednej ze stu najbardziej wpływowych osób na świecie – są świetnym pretekstem, by zaprezentować również inne sławy z Polski rodem...