• Bieszczady zimą
  W związku z prognozowanym ociepleniem w Pienińskim Parku Narodowym występuje zagrożenie lawinowe. W Bieszczadach z powodu złej pogody zamknięto szlaki turystyczne - poinformował w czwartek na Twitterze zastępca szefa RCB Grzegorz Świszcz.
 • Lawina
  W Tatrach panuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego. "Powinniśmy mieć szkolenie, ale przede wszystkim doświadczenie. Lawiny mogą zejść wszędzie" - mówi PAP Grzegorz Bargiel, zawodowy ratownik TOPR, alpinista i taternik. Podpowiada, jak się zachować w razie niebezpieczeństwa.
 • Zniszczona baza w drodze na Mount Everest
  "Ziemia drży" - to jedno z ostatnich zdań, jakie jeden ze wspinaczy zdążył wypowiedzieć przed uderzeniem lawiny w jego obóz w drodze na Mount Everest. Nagranie zamieszczone w serwisie YouTube pokazuje to, co działo się na najwyższej górze świata w dniu najtragiczniejszym w historii wspinaczek na ten szczyt.
 • Mount Everest
  To był najtragiczniejszy dzień w historii wspinaczek na Everest. Po trzęsieniu ziemi w Nepalu, na najwyższej górze świata podczas lawin zginęło co najmniej 17 osób. 61 osób zostało rannych.
 • Beskidy: rośnie zagrożenie lawinowe na Babiej Górze
  Rośnie zagrożenie lawinowe na północnych stokach Babiej Góry w Beskidach. Ratownicy grupy beskidzkiej GOPR podnieśli w niedzielę jego stopień do trzeciego.
 • W Tatrach ogłoszono pierszy stopień zagrożenia lawinowego
  Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego ogłosili w środę ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR). Wysoko w Tatrach leży kilkanaście centymetrów śniegu.
 • W Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego
  Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. W górach leży niemal metr śniegu, który pokrył wszystkie szlaki turystyczne powyżej schronisk. W Tatrach obowiązuje trzeci, znaczny stopień zagrożenia lawinowego.
 • W Beskidach rośnie zagrożenie lawinowe
  Rośnie zagrożenie lawinowe na północnych stokach Babiej Góry w Beskidach. Ratownicy grupy beskidzkiej poinformowali we wtorek, że po ostatnich intensywnych opadach śniegu podnieśli stopień zagrożenia lawinowego do trzeciego.