• Dzieci podróżujące pociągiem
  Nawet co trzecia rezerwacja nad morzem i co czwarta w górach jest odwoływana przez zmiany pogody - wynika z raportu portalu Nocleg.pl. Tymczasem synoptycy przewidują kolejne gwałtowne załamanie aury. Znów stracą hotelarze, ale też sami turyści, którzy pomimo wpłaconych zaliczek zrezygnują z wyjazdu.
 • Polska plaża
  - Nowy i pozytywny trend nad morzem to wizyty rodzin wielopokoleniowych: dziadkowie, rodzice i wnukowie – mówi burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński w rozmowie z Tomaszem Żółciakiem.
 • Wycięte drzewa
  Wycinka drzew na terenie prywatnych działek przy ul. Nadmorskiej w Łebie była naruszeniem przepisów prawa miejscowego i spowodowała zniszczenie przyrody - podkreślił w komunikacie resort środowiska. To sprawa dla prokuratora - dodał minister środowiska Jan Szyszko.
 • Wybrzeże Morza Bałtyckiego
  Ewidentnie ktoś zawinił, ktoś ponosi winę. Musimy bardzo szczegółowo wyjaśnić, kto za to odpowiada. W tej chwili prokurator będzie analizował cały zebrany materiał dowodowy - powiedział kom. Robert Czerwiński z policji w Słupsku. Chodzi o sprawę ciała odnalezionego na plaży w Orzechowie, niedaleko Ustki. Prokuratura potwierdziła, że to poszukiwana 7-latka. Zwłoki zidentyfikowali rodzice dziecka.
 • Ciało dziewczynki znaleziono na plaży w Sasinie, w pobliżu Łeby. To prawdopodobnie poszukiwana od wczoraj 11-latka - informuje RMF FM. Ratownicy szukają wciąż 7-latki porwanej przez morskie fale w Ustce. Obie dziewczynki weszły do wody ze swoimi ojcami. Od początku czerwca w całej Polsce utonęły już 182 osoby.
 • Lidzbark Warmiński
  Sześć kolejnych miejscowości stara się o dopisanie do liczącej dziś 44 pozycje listy polskich uzdrowisk. Czym pochwalić się może leżący nieopodal zanieczyszczonej Łodzi Zgierz? A czy Lidzbarkowi Warmińskiemu nie przeszkodzi fakt, że lecznicze termy trzeba dogrzewać? Oto kandydaci do tytułu uzdrowisk i ich argumenty.
 • W Łebie radiowóz na sygnale dowoził jedzenie
  Radiowóz na sygnale wjeżdża na łebski deptak, po którym spacerują tłumy wczasowiczów. Gdy powoli przejeżdża, na moment podchodzi do niego kobieta. Szybko chwyta podany przez kierującego samochodem policjanta pakunek i znika. A co było w środku? Jednorazowe pudełko, w które w barach pakuje się jedzenie.
 • Pożar w ośrodku wypoczynkowym w Łebie
  Doszczętnie spaliła się część restauracyjno-dyskotekowa jednego z ośrodków wypoczynkowych w Łebie (Pomorskie). Akcja gaśnicza jeszcze trwa. Bierze w niej udział jedenaście jednostek straży pożarnej - poinformował PAP dyżurny PSP w Lęborku.
 • Ruchome wydmy koło Łeby
  W wakacje Łeba pęka w szwach, plaża - choć szeroka - zatkana jest do ostatniego ziarenka. Kurort tętni życiem, impreza goni imprezę. Z początkiem września wszystko się zmienia. Nie ma już tłumów ani wakacyjnego zgiełku. Dopiero teraz można kontemplować urodę przepięknej plaży, wdychać jod i aromat sosnowego igliwia.