• Skóra trądzikowa
  Trądzik różowaty to nie „defekt urody”, lecz choroba, z którą należy iść do dermatologa – mówią organizatorzy pierwszej informacyjno-edukacyjnej kampanii „Róż się do lekarza” – Instytut Komunikacji Zdrowotnej oraz Polskie Towarzystwo Dermatologiczne. Poprzez kampanię chcą zwiększyć świadomość Polaków nt. trądziku różowatego, zwrócić uwagę na jego nieoczywiste objawy i przede wszystkim zachęcić Polaków do konsultacji z dermatologiem już pierwszych symptomów choroby.
 • Skóra trądzikowa
  Jest jednym ze schorzeń dermatologicznych, które dotykają osoby w wieku dojrzałym, szczególnie kobiety. Jednak to mężczyźni zwykle borykają się z najcięższą odmianą tej choroby. Trądzik różowaty to poważny problem estetyczny, który istotnie może rzutować na całe życie osoby, której problem ten dotyczy. Na szczęście zmiany, jakie wywołuje ten rodzaj trądziku, można skutecznie leczyć.
 • Kobieta przeglądająca się w lustrze
  10-12 procent pań ma problem z trądzikiem - powiedział Marcin Ambroziak. Jakie czynniki wpływają na pojawienie się trądziku? W jaki sposób można go leczyć?
 • Wino
  Trądzik to nie tylko defekt kosmetyczny, ale i uciążliwa choroba skóry, która wymaga systematycznego leczenia. Aby wspomóc efekty terapii, warto pić czerwone wino - zdradzają amerykańscy naukowcy.
 • Jak leczyć trądzik?
  Polacy zgłaszają się do dermatologa z różnymi problemami skórnymi, ale dominującą przypadłością wśród pacjentów dermatologicznych jest trądzik. Jak powinno przebiegać leczenie tego powszechnego schorzenia, by przyniosło pożądany efekt?
 • Jak leczyć trądzik?
  Choroba trądzikowa ciągle pozostaje w czołówce problemów dermatologicznych, z którymi coraz częściej zmagają się osoby dorosłe. W ciągu ostatniego dziesięciolecia metody leczenia trądziku posunęły się naprzód. Obecnie jednym z najnowocześniejszych sposobów na walkę z niedoskonałościami jest fototerapia.