• nowotwór rak dziecko
  Pacjenci z uleczalnymi nowotworami, którzy korzystają z terapii alternatywnej, umierają dwukrotnie częściej, niż osoby leczone wyłącznie metodami konwencjonalnymi – wykazała analiza, którą publikuje internetowe wydanie czasopisma „JAMA Oncology”.
 • Witamina C
  Czy to prawda, że cukier żywi raka? Przyjmowanie dużych dawek witaminy C wspiera organizm w walce z nowotworem? I w końcu, czy utrata kilku kilogramów w przypadku nadwagi lub otyłości służy pacjentom onkologicznym? Wielu chorych i ich opiekunów zadaje sobie te i wiele innych pytań dotyczących żywienia w chorobie nowotworowej i poszukuje na nie odpowiedzi. W gąszczu dostępnych informacji trudno znaleźć te wiarygodne i potwierdzone głosem ekspertów
 • Kroplówka
  Ta niekonwencjonalna metoda leczenia może przynieść więcej szkody niż pożytku.
 • Czerwona cebula
  Ostatnio mówi się o niej, że to nowy superfoods. Czerwona cebula obfituje nie tylko w witaminę C, ale i substancję o działaniu antynowotworowym.
 • Dziecko w szpitalu
  Wyniki badań u dziecka dezaktualizują się nawet w ciągu miesiąca. To jeden z powodów, dla których u małych pacjentów tak trudno zdiagnozować nowotwór we wczesnym stadium. Jakie badania warto wykonywać regularnie?
 • Piotr Pogon
  Piotr Pogon to sportowiec, aktywista i animator społeczny. Miał raka i pomagał chorym na raka. Był biznesmenem i bezdomnym. W życiu zdobył i stracił wszystko (i to kilka razy). Pogon to człowiek bez płuca, który biegał charytatywne maratony. Teraz czeka na operację zatok i startuje z własną fundacją. Skąd bierze na to wszystko siłę?
 • Co warto wiedzieć o nowotworze prostaty
  Każdego dnia z powodu raka prostaty umiera w Polsce 10 mężczyzn. Już sam ten fakt powinien mobilizować panów do regularnych profilaktycznych badań. Większość jednak unika ich jak ognia, a do lekarza trafia zwykle dopiero po długich namowach bliskich.
 • Kobieta chora na raka
  Nie ma twardych dowodów na to, że terapia protonowa jest lepsze od powszechnie stosowanej tradycyjnej radioterapii fotonowej - powiedział PAP dr Krzysztof Konopa z Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
 • Lekarz trzyma jabłko
  Żywienie onkologiczne to w powszechnym przekonaniu przywilej, zarezerwowany jedynie dla nielicznych. W rzeczywistości jednak niemal każdy z pacjentów może skorzystać z opieki dietetycznej w tym zakresie. Co więcej, czasem już samo wyeliminowanie błędów żywieniowych w pozytywny sposób oddziałuje na zdrowie chorego, poprawiając jego wyniki i samopoczucie.
 • Komórka rakowa
  Prof. Magdalena Król z SGGW w Warszawie chce "założyć" komórkom immunologicznym "plecaki z bombą", które zniszczą nowotwory w miejscach nieosiągalnych dla współczesnej medycyny. Właśnie otrzymała prestiżowy Grant Europejskiej Rady ds. Badań, który pomoże osiągnąć ten cel.