Zmodyfikowane bakterie mogą obniżać ciśnienie27 października 2023Zmodyfikowane szczepy bakterii jelitowych mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego - informuje pismo „Pharmacological Research”.
Rozwój nadciśnienia może być zależny od płci. Inne leki dla kobiet i mężczyzn?20 października 2021Mechanizm powstawania nadciśnienia wydaje się być odmienny u kobiet i mężczyzn, a co za tym idzie - może wymagać dobrania odmiennych leków - poinformowali badacze z Augusta University.
Popularny lek na nadciśnienie wycofany12 marca 2019 Presartan, popularny lek na nadciśnienie, został wycofany z aptek. Decyzję w tej sprawie podjął we wtorek Główny Inspektor Farmaceutyczny.
Najbardziej skuteczna w leczeniu nadciśnienia: POLIPIGUŁKA23 maja 2016Najlepsze efekty w leczeniu nadciśnienia tętniczego daje polipigułka zawierająca w jednej tabletce kilka leków – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie dr Aleksander Prejbisz z Instytutu Kardiologii w Warszawie.
Truskawki lekiem na nadciśnienie17 czerwca 2014Korzystaj z sezonu na truskawki, bo są bardzo zdrowe. Owoce polecane są zwłaszcza osobom, które mają problem z nadciśnieniem.
Bierz się za siebie! Bo stracisz pamięć...21 sierpnia 2012Jeszcze jedna dolegliwość związana z nadwagą. Naukowcy wykazali, że osoby otyłe tracą pamięć dużo szybciej niż osoby szczupłe.