• Krzysztof Stroiński: Staram się od siebie nie uciekać
  Nie stawiam sobie pytań, których rozwiązanie nie wypełnia treścią postaci. Myślę o motywacjach, a nie sytuacji klimatycznej w kraju. To są moje dylematy – mówi Krzysztof Stroiński, który za rolę w thrillerze Jacka Bromskiego "Anatomia zła" zdobył na Festiwalu Filmowym w Gdyni nagrodę dla najlepszego aktora.
 • Marcin Dorociński i "Lęk wysokości" już na DVD
  "Lęk wysokości" to jeszcze jeden obrazek z rodzinnego piekiełka. Skomponowany jednak tak, aby wydobyć z przedstawionej sytuacji cały jej tragikomiczny potencjał.
 • Polscy olimpijczycy: Mariusz Prudel (z lewej) i Grzegorz Fijałek (z prawej)
  Siatkarz plażowy Grzegorz Fijałek przyznał, że o ile zdołał dojść do dobrej formy po ostatniej kontuzji, to wciąż boryka się z nietypową przypadłością - lękiem wysokości. Boi się latać, a tu jeszcze miał niemiłą przygodę w drodze na igrzyska do Londynu.
 • 1. "Nietykalni"
  W ciągu ostatnich trzech miesięcy na polskie ekrany trafiło 80 filmów. Drugi kwartał tego roku w kinie postanowili podsumować dziennikarze Stopklatki i Esensji. Po zsumowaniu wyników box office'u i głosów krytyków powstała lista 10. najlepszych filmów w polskich kinach. Pierwsze miejsce zdobyli "Nietykalni" z francuskiego megahitu...
 • "Lęk wysokości" już w kinach / foto Mateusz Skalski
  "Lęk wysokości" Bartka Konopki to nie do końca udana próba psychologicznego portretu intymnych relacji rodzica i dziecka.
 • "Róża" walczy o 100 tysięcy na Off Plus Camera
  "Róża", "Ki" i premierowe "Bez wstydu" to filmy, które znalazły się w gronie produkcji walczących o nagrodę Polski Nobel Filmowy w wysokości 100 tys. złotych na zbliżającym się festiwalu Off Plus Camera w Krakowie.
 • Marcin Dorociński w "Lęku wysokości"
  Fabularny debiut Bartosza Konopki "Lęk wysokości" otrzymał nagrodę na 13. Mumbai Film Festival. Obraz jest inspirowany chorobą taty reżysera, a opiekę artystyczną nad nim sprawowała Agnieszka Holland.
 • "Róża" Wojciecha Smarzowskiego – jeden z gdyńskich faworytów
  "Róża" Wojciecha Smarzowskiego i "Wymyk" Grega Zglińskiego wymieniane są przez krytyków i dziennikarzy jako faworyci do tegorocznych nagród w Gdyni. Za kreacje aktorskie chwaleni są np. Agata Kulesza, Robert Więckiewicz i Anna Radwan.