• lekarz
  Przybywa miast i powiatów, które chcą mieć koronera. Ale chętnych na to stanowisko brak. Lekarzy nie przekonuje nawet 700 zł za wyjazd.
 • zus
  "Wystawienie e-zwolnienia zajmuje specjaliście ok. 20 sekund, a system elektroniczny wyklucza jakiekolwiek pomyłki. Korzyścią dla pacjenta jest brak obowiązku dostarczania druku pracodawcy" – przekonuje Gertruda Uścińska, prezes ZUS.
 • Pielęgniarki w szpitalu
  2,5 mld zł – tyle zdaniem Fundacji Alivia trzeba będzie zabrać z budżetu NFZ na chorych, żeby sfinansować podwyżki dla pracowników medycznych.
 • Szczepienie dzieci, zdjęcie ilustracyjne.
  - Samorząd lekarski liczy, że parlamentarzyści będący lekarzami ostatecznie zagłosują przeciwko projektowi znoszącemu obowiązek szczepień i zajmą stanowisko zgodne z wiedzą medyczną – poinformował prezes NRL prof. Andrzej Matyja.
 • Protesty w Warszawie
  Nauczyciele, policjanci, rolnicy... To tylko początek długiej kolejki tych, którzy wierzą, że to dobry moment, by zmusić rząd do załatwienia nierozwiązanych od lat problemów. Pierwszy protest już 22 września. I tak aż do wyborów.
 • szpital
  Opinie biegłych w sprawach o błędy medyczne bywają nierzetelne, nawet nieprawdziwe. Często na pacjentów przerzuca się winę za to, co się stało. W takim sporze trzeba być gotowym na wszystko. O sądowych walkach pacjentów opowiada Agacie Szczepańskiej Jolanta Budzowska, radca prawny i partner w kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy Radcowie Prawni (BFP). Od lat zajmuje się sprawami cywilnymi w zakresie problematyki praw pacjenta i dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu błędów medycznych. Nazywana „postrachem polskich szpitali”. W 2018 r. wyróżniona Złotym Paragrafem, nagrodą „Dziennika Gazety Prawnej” za „bezkompromisową walkę o prawa ofiar błędów medycznych”
 • Operacja. Chirurdzy przy stole operacyjnym
  Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach replantowali 7-letniej dziewczynce skórę czaszki, zerwaną we wtorek przez maszynę w warsztacie samochodowym - podał w środę szpital, zapowiadając niebawem bliższe szczegóły sprawy. Stan dziecka jest stabilny.
 • CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ WE WROCŁAWIU
  Sześć sal, będących kopiami prawdziwych oddziałów szpitalnych składa się na Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu otwarte w piątek. Są tu: blok operacyjny, sala intensywnej opieki medycznej dla noworodków, dzieci i dorosłych, oddział ratunkowy, sala porodowa oraz sala pielęgniarska. Jest tu również symulator karetki pogotowia. Na takim sprzęcie i w takich warunkach studenci medycyny będą uczyć się pracy.
 • Dr Marcin Rawicz
  Starszym dzieciom mówiłem: oczywiście, że umrzesz, bo każdy z nas umiera, ja umrę, babcia, sąsiadka, mama, a kiedy, to mnie nie pytaj, bo ja tego nie wiem. Po takiej odpowiedzi dyskusja w zasadzie się zamyka. We mnie wszystko się wtedy skręca, serce się ściska. Trzeba wyjść, wbić zęby w ścianę, bo przecież nic innego nie można zrobić. Nic. Nie można wyleczyć - mówi w rozmowie z dziennik.pl dr Marcin Rawicz, anestezjolog dziecięcy.
 • Urodziny seniora
  Diagnostyka choroby Alzheimera w Polsce kuleje. Lekarze skarżą się, że przez "papierologię", nie mają czasu na dokładne badanie pacjentów. Sami też możemy zauważyć,  że nasi bliscy mają symptomy otępienia i choroby Alzheimera.