Surowsze kary dla lekarzy. "Bili brawo, teraz będą wsadzać do więzień"
24 czerwca 2020
Szykowane zmiany w kodeksie karnym zaniepokoiły środowisko lekarzy. Prezydent podpisał przepisy, które pozwolą surowiej karać medyków za błędy. Jak podaje RMF FM, zmiany te były ukryte w tarczy 4.0. "Niosąc niezbędną pomoc pacjentom, nie podejmujcie nadmiernego ryzyka. To może prowadzić do odpowiedzialności surowszej niż obecnie" – tak ma wyglądać kampania informacyjna Naczelnej Rady Lekarskiej.