• znicz
  Janusz Kozioł zmarł w piątek rano. Od lat zmagał się z chorobą - cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe.
 • Rzecznik prasowy stołecznej prokuratury okręgowej Przemysław Nowak
  Katarzyna J. była przypadkową ofiarą Kajetana P., który postanowił, że musi zabić człowieka w ramach pracy nad sobą i walki ze słabościami - powiedział w środę dziennikarzom rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej Przemysław Nowak ujawniając część wyjaśnień Kajetana J.
 • Krystyna Czubówna
  Krystyna Czubówna firmuje swoim głosem książki tegorocznej noblistki, Swietłany Aleksijewicz. W rozmowie z dziennik.pl lektorka opowiada o pracy z tekstami, a także o tym, jak stawiała pierwsze kroki w radiu i telewizyjnej "Panoramie" oraz co najbardziej irytowało ją w pracy przed kamerą. Właścicielka najsłynniejszego głosu w Polsce wyznaje, dlaczego uważa, iż zawód dziennikarza nie jest dla kobiet i jak ocenia pomysł nowego prezesa TVP na zakończenie współpracy z Tomaszem Lisem i Janem Pospieszalskim.
 • "Lista Schindlera"
  Steven Spielberg nakręci we Wrocławiu część zdjęć do swojej nowej produkcji – "St. James Place". Ale nie był pierwszy. Oto inne głośne, a zrealizowane w Polsce filmy z udziałem gwiazd.
 • Jan Englert
  Jan Englert, aktor teatralny i filmowy, profesor Akademii Teatralnej, będzie lektorem fabularyzowanego serialu "Wielcy ludzie wielkich wojen". Premiera wyróżnionej trzema nominacjami do nagrody Emmy produkcji odbędzie się w niedzielę 7 września o godz. 22:00 na kanale dokumentalnym HISTORY .
 • Nie żyje Lucjan Szołajski, lektor filmowy radiowy i telewizyjny. Miał jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów wśród lektorów.
 • Głos Tomasza Knapika w reklamie "Szczerbca"
  W internetowej reklamie kontrowersyjnego, skrajnie prawicowego pisma "Szczerbiec" pojawia się głos jednego z najbardziej znanych polskich lektorów, Tomasza Knapika - donosi tvp.info. Zainteresowany twierdzi, że nie wyraził zgody na wykorzystanie jego głosu. "Czuję sę oszukany" - stwierdza w rozmowie z serwisem tvp.info.