• "Zanim się pojawiłeś"
  Połowa filmowego roku 2016 już za nami, czas więc na pierwsze podsumowania. Na początek najlepsze z opowieści o miłości, które trafiły na polskie ekrany.
 • Urszula Bogucka na premierze filmu "Letnie przesilenie"
  Aktorstwo pozwala wyeksponować to, co w każdym z nas najbardziej uniwersalne – mówi Urszula Bogucka, która zagrała jedną z głównych ról w filmie "Letnie przesilenie".
 • "Letnie przesilenie" jest opowieścią o dojrzewaniu w parszywych czasach
  "Letnie przesilenie" to przykład skutecznej kontrofensywy wobec inwazji bogoojczyźnianego patosu w stylu "Historii Roja". Choć czasy II wojny światowej kojarzą nam się głównie z hukiem bomb i natręctwem propagandowych przemów, film Michała Rogalskiego udowadnia, że można mówić o nich także eleganckim szeptem.
 • Agnieszka Krukówna na premierze filmu "Letnie przesilenie"
  Plejada gwiazd polskiego kina pojawiła się wczoraj na premierze filmu "Letnie przesilenie" w Warszawie. Najjaśniej wśród nich błyszczała, wracająca po długiej nieobecności na duży ekran, Agnieszka Krukówna.
 • Dawno niewidziana w kinie Agnieszka Krukówna
  Pamiętacie ją jako Jankę, Maryśkę i Farbę... tymi rolami Agnieszka Krukówna zdobyła serca widzów. Długo na ekranie jej nie było, dobrze więc, że wraca w dobrym filmie – a takim jest wojenna opowieść o miłości "Letnie przesilenie".
 • Fascynujący i subtelny – napisał o "Letnim przesileniu" magazyn "Variety"
  To historia o dojrzewaniu niosąca podstawowe pytania: czym jest miłość i dlaczego muszę ją przeżywać w takim, a nie innym czasie? – mówi o "Letnim przesileniu" odtwórca jednej z głównych ról Bartłomiej Topa. Opowieść o dorastaniu w czasie wojny, okrzyknięta odkryciem Festiwalu Filmowego w Gdyni, wejdzie do kin 22 kwietnia.