• Adolf Hitler
  Czy Hitler był lewakiem? To pytanie odbiło się szerokim echem pod koniec wakacyjnego sezonu ogórkowego. Stało się tak za sprawą Piotra Zychowicza, wicenaczelnego "Do Rzeczy", który napisał w swoim tygodniku prowokacyjny tekst z taką właśnie tezą i okrasił to jeszcze mocną okładką. Zaintrygowany poszedłem tym tropem i przeczytałem wydaną właśnie książkę Zychowicza "Niemcy". Przeczytałem i nie żałuję.
 • Andrzej Saramonowicz
  Andrzej Saramonowicz często daje wyraźnie do zrozumienia, że nie należy do entuzjastów rządów Prawa i Sprawiedliwości. Reżyser uważa jednak, że rządy lewicowe byłyby równie szkodliwe, jak działalność partii Jarosława Kaczyńskiego.
 • Rafał Rutkowski - Żołnierz Polski / fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska
  "Żołnierz Polski" to patriotyczne one man show Rafała Rutkowskiego, którego autorami są Maciej Łubieński i Michał Walczak. Z okazji premiery spektaklu, rozmawiamy z Rafałem Rutkowskim, który niedawno ujawnił się, jako prawicowy komik.
 • Jarosław Kuźniar, Monika Olejnik, Szymon Majewski
  Minister Spraw Zagranicznych, Witold Waszczykowski udzielił wywiadu niemieckiej prasie, w której "lewacki program" poprzedniego rządu, przeciwstawił hołdowanym przez PiS tradycyjnym, polskim wartościom. Polityk, do grona "lewaków" zaliczył miedzy innymi rowerzystów i wegetarian. Jego słowa zostały bezlitośnie wyśmiane przez internautów oraz znane postaci.
 • mem
    Wojowniczewcielenie Janusza Korwin-Mikkego, biologiczna broń polskiej policji i polski Balotelli. Zobacz galerię najlepszych memów dnia.
 • Wojciech Cejrowski ostro: Balcerowicz to komunistyczny profesorek
  Wojciech Cejrowski znów pokazał, na co go stać. Do tablicy wywołała go jedna z jego czytelniczek, której nie spodobało się, że publicysta wyzywa innych od lewaków. Cejrowski w odpowiedzi wypalił z grubej rury.