• Pomidory
  Teraz jest na pomidory najlepszy czas, bowiem możemy już dostać świeże, polskie warzywa w każdym sklepie. Dlaczego warto je jeść?
 • Pizza
  Pizza to jeden z najsłynniejszych włoskich przysmaków. Nie bez powodu Włosi zajadają się nią prawie codziennie. Naukowcy z Instytutu Badań Farmaceutycznych w Mediolanie stwierdzili, że spożywanie pizzy zmniejsza ryzyko zachorowania na raka przełyku aż o 59 proc.
 • Pomidorki koktajlowe
  Teraz jest na nie najlepszy czas, bowiem możemy już dostać świeże, polskie warzywa w każdym sklepie. Dlaczego warto je jeść? Okazuje się, że mają zbawienne właściwości. Nie dość, że opóźniają procesy starzenia dzięki zawartemu w nich likopenowi, to jeszcze są doskonałe dla osób na diecie. Mają mało kalorii i w 93% składają się z wody. Sprawdźcie dlaczego jeszcze warto sięgnąć po słoneczne warzywo w każdej postaci.
 • Mężczyzna je arbuza
  Korzystaj z sezonu na arbuzy. To owoc idealny dla mężczyzn. Ma niewiele kalorii, świetnie gasi pragnienie i działa jak viagra. Czy potrzeba większej zachęty, by się nim objadać do woli?
 • Pizza
  Pizza to jeden z najsłynniejszych włoskich przysmaków. Nie bez powodu Włosi zajadają się nią prawie codziennie. Naukowcy z Instytutu Badań Farmaceutycznych w Mediolanie stwierdzili, że spożywanie pizzy zmniejsza ryzyko zachorowania na raka przełyku aż o 59%. Dodatkowo pizza spowalnia procesy starzenia oraz chroni przed miażdżycą. Wszystko dzięki likopenowi, który zawarty jest w pomidorach.
 • Suszone pomidory
  Brytyjscy naukowcy z Cambridge University dowiedli, że codzienne przyjmowanie pigułek z ekstraktem z pomidorów wzmocni serce i zapobiegnie schorzeniom układu krążenia. Wyniki badań, publikowane na łamach „PLoS One”, są bardzo obiecujące.
 • Likopen z pomidorów poprawia męską płodność
  Niekiedy prosta zmiana w codziennym menu wpływa na polepszenie zdrowia, kondycji fizycznej i psychicznej, jak również płodności. Według amerykańskich naukowców, panowie, którzy starają się o dziecko, mogą zwiększyć swoje szanse na ojcostwo, jeśli wprowadzą do diety pomidory.
 • Warto jeść mięso w duecie z pomidorami
  Jeśli pozwoliłeś sobie na obiad o wysokiej zawartości tłuszczu, zaserwuj sobie dodatkowo sos pomidorowy. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko schorzeń serca.
 • Pomidory pomagają chorym na przerost gruczołu krokowego
  Do listy zalet pomidorów, obok wzmacniania układu krążenia, zapobiegania udarowi mózgu i rozwojowi raka prostaty, można dodać kolejną dobroczynną właściwość. Okazuje się, że przynoszą ulgę cierpiącym mężczyznom.
 • Pomidor ekologiczny ma więcej witaminy C niż z tradycyjnej uprawy
  Pomidory z upraw ekologicznych zawierają więcej witaminy C, cukrów i innych związków niż pomidory z upraw tradycyjnych - czytamy na stronach "Public Library of Science ONE".