• "Les Miserables: Nędznicy"
  Kto przegapił na dużych ekranach, ma szansę straty odrobić i w domowym zaciszu zobaczyć filmy walczące o tegoroczne nagrody Akademii Filmowej. Na płytach DVD i Blu-ray mamy bowiem prawdziwy wysyp oscarowych hitów – od "Lincolna" po "Wroga numer jeden" i "Poradnik pozytywnego myślenia". A także słynnymi nagrodami obsypanych klasyków sprzed lat.
 • "Lincoln" – szlachetne kino historyczne
  Szlachetne kino, jeden ze znaków rozpoznawczych twórczości Stevena Spielberga.
 • Steven Spielberg: Wytwórnie boją się ryzyka
  Według Stevena Spielberga przyszłość Hollywood rysuje się w ciemnych barwach.
 • Daniel Day-Lewis zrobi sobie parę lat przerwy
  Daniel Day-Lewis odebrał Oscara za rolę w filmie "Lincoln" i tym samym został pierwszym aktorem w historii, który zdobył w swojej karierze aż trzy statuetki za najlepszą rolę pierwszoplanową (poprzednie za "Moją lewą stopę" i "Aż poleje się krew"). Teraz Brytyjczyk planuje długi odpoczynek od pracy.
 • Steven Spielberg
  Były wielkie nadzieje i wysokie pozycje w rankingach bukmacherskich. Skończyło się na nominacjach. Oto lista twórców, których raczej nie zachwyciły decyzje amerykańskich Akademików, przyznających swoje słynne statuetki. Najwięksi przegrani Oscarów 2013!
 • Filmowcy i krytycy o Oskarach: "Lincoln" przegranym
  "Lincoln" to największy przegrany tegorocznych Oscarów - zgodnie uważa środowisko filmowe. Film Stevena Spielberga o szóstym prezydencie Stanów Zjednoczonych otrzymał tylko 2 na 12 możliwych statuetek.
 • Jennifer Lawrence i Anne Hathaway – najlepsze aktorki
  Dzięki bezpośredniej relacji, każdy kto chciał zarwać noc, mógł 85. galę wręczenia statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej śledzić na żywo. To, czego nie pokazano w telewizji, uchwycili w kadrach akredytowani fotoreporterzy. Oto Oscary 2013 podglądane zza kulis.
 • Po raz 85 w Stanach Zjednoczonych rozdano Oscary, najważniejsze nagrody przemysłu filmowego. Najlepszym filmem wybrano "Operację Argo", najlepsza aktorka to Jennifer Lawrence, a aktor - Daniel Day Lewis.
 • "Lincoln"
  85. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej nie zapowiada się na galę pełną niespodzianek. Oto faworyci w rozgrywce o tegoroczne Oscary...
 • "Wróg numer jeden"
  Lista laureatów Oscarów to jeszcze wciąż najpilniej strzeżona tajemnica Amerykańskiej Akademii Filmowej. Zanim zostanie ogłoszona w niedzielną noc w Los Angeles, przygotowaliśmy własną – filmów i twórców, którzy z różnych powodów na słynną statuetkę nie mają szans, choć mają do niej nominację. Oto zestaw potencjalnych przegranych oscarowej gali 2013.