• Maciej Stuhr
  Niebawem do kin trafi trzecia część popularnego świątecznego cyklu komediowego „Listy do M.”. Po raz pierwszy jednak na ekranie nie zobaczymy Macieja Stuhra, który do tej pory był jednym z filarów serii.
 • Maciej Stuhr i tym razem nie zawodzi
  Diabeł tkwi w szczegółach, a w przypadku "Planety singli" w obsadzie – pisze recenzent serwisu megafon.pl.
 • "Listy do M. 2" lepsze o Bonda i "Pana Tadeusza"
  Ledwo weszły na ekrany kina, a już wchodzą do historii z tzw. "najlepszym otwarciem" polskiego filmu. "Listy do M. 2" zdetronizowały wieloletniego lidera – "Pana Tadeusza" i przebiły wynik otwarcia bondowskiego "Spectre". Romantyczna komedia z gwiazdorską obsadą podbiła serca widzów, a co o niej sądzą krytycy?
 • Marcin Perchuć kolejną ofiarą Niegrzecznego Mikołaja
  "Listy do M." stały się najpopularniejszą komedią ostatnich 25 lat w Polsce, więc ciąg dalszy musiał nastąpić. Ale czy możliwa jest też powtórka z rozrywki i ogromnego sukcesu, jaki osiągnęła "jedynka"?
 • 1. "Ogniem i mieczem" – 7,15 miliona widzów
  38 dni wystarczyło "Bogom", by znaleźć się w pierwszej dziesiątce największych rodzimych przebojów po 1989 roku. A na tym prawdopodobnie nie koniec, bo film Łukasza Palkowskiego ma widoki na pierwszą piątkę tego zestawienia. Opowieść o profesorze Relidze zobaczyło już 1,8 miliona widzów, co daje mu również tytuł najpopularniejszego obrazu 2014 roku w polskich kinach. Oto największe rodzime przeboje ostatnich dwudziestu pięciu lat według Stopklatki, a wśród nich wszechmocni "Bogowie"…
 • "Listy do M."
  Są filmy bez których trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie. Święta bez Kevina to przecież nie święta! Przypadki urwisa pozostawionego w domu są żelaznym punktem telewizyjnych ramówek w tym wyjątkowym czasie. Oto najbardziej świąteczne ze świątecznych filmów ostatnich lat.
 • "1920 Bitwa Warszawska" – miłość Jana i Oli wzruszyła Polaków
  Jeżeli walentynki, to tylko filmy o miłości... Klasyków jest wiele, ale czy w Polsce powstały w ubiegłym roku filmy, które mogą stać się miłosnymi klasykami? Może "Och Karol 2", "Listy do M." czy wojenna miłość w "1920 Bitwa warszawska"?
 • "Listy do M." pobiły kolejny frekwencyjny rekord
  "Listy do M." pobiły kolejny frekwencyjny rekord, stając się najpopularniejszą komedią polską po 1989 roku. Film obejrzało już 2 miliony 535 tysięcy widzów – o pięć tysięcy więcej niż dotychczasowego mistrza, produkcję "Lejdis".
 • 1. "Listy do M." - 2 331 523 widzów
  Serwis stopklatka.pl przedstawił ranking 15 najpopularniejszych filmów w polskich kinach w 2011 roku. Na "podmium" same rodzime produkcje. Romantyczne "Listy do M." i nowa odsłona "Och, Karol", choć zbierały kiepskie recenzje, przyciągnęły do kin więcej widzów niż czarodziej Harry Potter i słynni "Piraci z Karaibów". W sumie sprzedano 38,7 miliona biletów. To drugi najlepszy rezultat w historii. Oto hity ostatnich dwunastu miesięcy...
 • "W ciemności" – polski kandydat do Oscara
  Francuskie Cezary, czeskie Lwy, hiszpańskie Goya, Europejskie Nagrody Filmowe, amerykańskie Oscary, a w Polsce - filmowe Orły. Zbliża się otwarcie 14. edycji Orłów, nagród przyznawanych przez Polską Akademię Filmową. Do Orłów 2012 może kandydować 41 filmów.