• Metallica na koncercie w Lizbonie - 1 maja 2019 rok
  Po wstępie "The Ecstasy of Gold" było "Hardwired", a potem m.in. "Ride The Lightning", "The Unforgiven", "Sad But True", "One", "Master Of Puppets". Na koniec zabrzmiały "Nothing Else Matters" oraz "Enter Sandman". Niespodzianką było wykonanie "Frantic", nagrania z płyty "St. Anger", do którego zespół na koncertach często nie wraca. Oto jak Metallica podbiła wczoraj stolicę Portugalii.
 • papież Franciszek
  Dwudniowa wizyta papieża Franciszka w Fatimie służyła upomnieniu się o najsłabszych, w szczególności o osoby ubogie i chore - oceniają w sobotę portugalskie media.
 • Hanna Lis
  Hanna Lis przebywa aktualnie w Portugalii, gdzie powstaje nowa seria jej programu "Bez planu". Ze zdjęć, jakie zamieszcza na Instagramie można odnieść wrażenie, że dziennikarka świetnie bawi się w swojej pracy.
 • Lizbona
  Każdemu, kto widział film Wima Wendersa z 1994 "Lisbon Story" musiało przejść do głowy, by do stolicy Portugalii wybrać się tylko w jednym celu – posłuchać fado. Cel jest do osiągnięcia prostszy, niż komukolwiek się wydaje.
 • Chociaż tradycja rodzinnych świąt ma się w Polsce dobrze, to coraz częściej zdarza nam się spędzać ten czas poza granicami kraju. Na szczęście jest w Europie przynajmniej kilka miast, które nas chętnie w tym czasie ugoszczą. Jednym z takich miejsc jest Lizbona – dobry wybór, jeśli chcemy uciec od zimowej szarugi, a jednocześnie spędzić święta w miejscu, gdzie wciąż celebruje się zwyczaj spokojnego i familijnego Bożego Narodzenia.
 • Wyspa Berlenga Grande, Portugalia
  Jeżeli planujecie wakacje na portugalskim wybrzeżu, warto uwzględnić w planie wycieczki Berlengas. Ten niewielki, ale za to niesamowity pod wieloma względami archipelag kryje wiele skarbów. Wspaniałe klify i opuszczone twierdze sprawiają, że można się tu poczuć jak bohater powieści przygodowej. Ostatnio miejsce to stało się bardzo popularne także wśród miłośników windsurfingu.
 • Piotr Kochański, Kamilla Baar
  Kamilla Baar w tajemnicy przed mediami ponownie zmieniła stan. Aktorka poślubiła znanego warszawskiego adwokata, Piotra Kochańskiego podczas skromnej ceremonii w Lizbonie.
 • Statek na morzu
  Lizbona znów ma problem z niezapowiedzianymi wizytami Rosjan. Tym razem na wody portugalskiej wyłącznej strefy ekonomicznej wpłynął okręt hydrologiczny.
 • Atletico - Real
  Dramat Atletico. Drużyna Diego Simeone długo prowadziła 1:0, ale straciła gola w doliczonym czasie gry. W dogrywce piłkarze Realu nie mieli litości. Wbili trzy gole i dzięki temu wygrali finał Ligi Mistrzów. To 10. zdobyty Puchar Europy w kolekcji "Królewskich".
 • Lizbona szykuje się na finał Atletico - Real
  Atletico czy Real? O tym kto wygra tegoroczną edycję Ligi Mistrzów przekonamy się w sobotę wieczorem. Właśnie wtedy na stadionie w Lizbonie drużyny z Madrytu rozstrzygną, kto zdobędzie trofeum.