• Badanie
  Wady wymowy u dzieci zdarzają się bardzo często. Wiele z nich poprawnej wymowy może nauczyć się z pomocą logopedy, jednak spora część potrzebuje prostego zabiegu podcięcia wędzidełka podjęzykowego, by mówić wyraźnie.
 • śpiew
  Śpiewanie poprawia koncentrację, nastrój i jest sposobem na pokonywanie barier; może pomóc osobom na każdym etapie życia - mówi foniatra, dr hab. Ewelina Sielska-Badurek. I podpowiada, jak wyeliminować niektóre problemy związane ze śpiewem.
 • Rozmowa
  W wielu krajach świata, także w Polsce osoby jąkające się wciąż postrzegane są przez społeczeństwo w sposób stereotypowy – jako osoby nieśmiałe, małomówne, zestresowane, co wcale nie jest prawdą – podkreśla logopeda dr hab. Katarzyna Węsierska z Uniwersytetu Śląskiego.
 • Dziewczynka przy tablicy
  Twoje dziecko ma problemy z wypowiadaniem się i rozumieniem tego, co mówią do niego inni? Ma ubogie słownictwo ? Problemy z gramatyką ? Nie potrafi rozumieć skomplikowanych tekstów? Może mieć specyficzne zaburzenie językowe – SLI.  
 • Rozmowa
  "Mówimy jednym głosem". Tak brzmi hasło przypadającego 22 października 17. Światowego Dnia Osób Jąkających się. Celem święta, którego symbolem stała się turkusowa wstążka, jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na skalę problemu jakim jest jąkanie oraz na jego skomplikowaną naturę.
 • Jak mówić prawidłowo uczą się dzieci od rodziców
  Zaśmiecamy język, nie potrafimy akcentować, a najwięcej problemów mamy z wyrazistością mówienia. Dziś Europejski Dzień Logopedy dlatego trener i logopeda medialny Joanna Luboń, apeluje o zwracanie uwagi na to, jak formułujemy myśli.