• Pieniądze, banknoty stuzłotowe
  W którym banku zdecydowanie opłaca się założyć lokatę? Która z nich przyniesie największy zysk? Eksperci porównywarki TotalMoney.pl postanowili przyjrzeć się bliżej lokatom przeznaczonym dla posiadaczy kont osobistych. Zaliczają się do nich wszyscy, którzy są świeżo po założeniu rachunku jak i ci, którzy posiadają go już dłuższej. Sprawdźmy zestawienie najlepszych produktów.
 • Kobieta ze skarbonką
  Niskie oprocentowanie depozytów i obligacji skarbowych, a także mocne zawirowania na giełdowych parkietach - tak wyglądały ostatnie miesiące dla oszczędzających i inwestorów. Czy jesienią jest szansa na polepszenie sytuacji?
 • Pieniądze
  Wpłacając nasze oszczędności na lokatę bankową, oczekujemy wysokich zysków. W którym banku możemy na takie liczyć? Gdzie obecnie znaleźć wysokooprocentowane produkty finansowe? Sprawdź najnowszy ranking lokat terminowych przygotowany przez ekspertów TotalMoney.pl!
 • Urzędniczka podpisuje dokument
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych kary na Alior Bank. Powodem jest sposób, w jaki zostali potraktowani klienci, którzy posiadali lokaty terminowe w walucie obcej.
 • Niezadowolenie związane z niższymi od przewidywanych zyskami z inwestycji na rynkach finansowych coraz częściej skłania inwestorów do twórczego poszukiwania nowych rozwiązań. Ta finansowa potrzeba spowodowała, iż wielu inwestorów zaczęło śmiało zerkać w stronę tzw. inwestycji alternatywnych, które często mogą być szansą wyższych i czasem nawet mniej ryzykownych sposób pomnażania kapitału. Źródła te przyjmują czasem postać na pozór bardzo egzotyczną. Przyjrzyjmy się jednej z nich – condo, czyli inwestycji w jednorodzinny, luksusowy apartament. Czy tego typu inwestycja może konkurować z tradycyjną lokatą bankową?
 • Siedziba banku
  Oszczędzanie i ryzyko zawsze idą ze sobą w parze. Im większe potencjalne zyski, tym wyższe ryzyko wiąże się z inwestycją. Inwestycje – np. w akcje notowane na giełdzie papierów wartościowych mogą przynieść duże zyski, są jednak obarczone sporym ryzykiem. Mniej ryzykowne formy oszczędzania przynoszą swoim posiadaczom niższe zyski. Niższe, nie znaczy że nie są one satysfakcjonujące, zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasowej. Dlatego też analitycy TotalMoney.pl postanowili sprawdzić, ile – w okresie dwóch i trzech lat – można zyskać wpłacając oszczędności na lokatę terminową, konto oszczędnościowe i obligacje Skarbu Państwa.
 • pieniądze monety kasa
  Jak wynika z badań Fundacji Kronenberga, Polacy lepiej sobie radzą z oszczędzaniem na cele krótko i średnioterminowe. Łatwiej nam odłożyć pieniądze na wyjazd wakacyjny, remont czy zakup samochodu niż bardziej złożone cele takie jak edukacja dzieci czy emerytura. W realizacji bardziej skomplikowanych celów pomóc może długoterminowa lokata bankowa. W jaki sposób?
 • W lutowym rankingu lokat terminowych TotalMoney.pl znalazło się kilka przyjemnie zaskakujących niespodzianek. Przyjemnie zaskakujących dla osób zainteresowanych oszczędzaniem na lokatach. Bo jak inaczej nazwać wzrost oprocentowania części porównywanych w nim lokat?
 • Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym w 2014 roku rankingiem lokat terminowych. Przyniósł on nieco zmian – zaliczyć do nich trzeba choćby podwyżkę oprocentowania lokat terminowych FM Banku.
 • Pieniądze
  Rynek lokat terminowych zapadł w listopadowe odrętwienie. Na lokacie 1-miesięcznej zarobimy maksymalnie niecałe 16 zł, a na półrocznej - 81 zł. To jednak lepszy zysk od tego, na jaki moglibyśmy liczyć trzymając pieniądze w domu lub na koncie osobistym.