• Radar
  Turcja zarzuca Rosji naruszanie międzynarodowych przepisów lotniczych. Władze w Moskwie nie wydały wiz członkom tureckich tanich linii Pegasus, wobec czego przewoźnik zawiesił połączenia z Rosją do 13. stycznia.
 • Rosyjski Tu-154 musiał awaryjnie lądować w Jekaterynburgu
  Rosyjski samolot pasażerski Tu-154 awaryjnie lądował w sobotę w Jekaterynburgu, na Uralu. Nikt ze 111 pasażerów i 11 członków załogi nie odniósł obrażeń. Przyczyną zdarzenia była awaria jednego z trzech silników maszyny.
 • Rosja zabroni latać tupolewom? Za często spadają
  Od czerwca rosyjskie tupolewy mogą zostać uziemione, jeśli w samolotach nie zostaną wprowadzone konstrukcyjne poprawki - zapowiada szef rosyjskiej Federalnej Agencji Transportu Lotniczego.
 • Afera o usterkę Tupolewa."Tusk gra na czas"
  Politycy PiS i SLD uważają, że odroczenie z powodu usterki drugiego Tu-154 publikacji raportu na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej to celowy zabieg i "gra na czas". Według PO eksperyment z lotem tupolewem jest niezbędny, by raport był "wnikliwy i rzetelny".
 • Rewolucja na lotnisku. Hologramy zamiast ludzi
  Lotnisko w Manchesterze, w Anglii, jako pierwsze w świecie wprowadzi od poniedziałku hologramy o ludzkiej sylwetce przygotowujące pasażerów do kontroli bagażu podręcznego - donosi w komunikacie biuro prasowe lotniska.
 • Przybywa pasażerów na polskich lotniskach
  Polskie porty lotnicze w ubiegłym roku obsłużyły 20 mln 469 tys. pasażerów w ruchu regularnym i czarterowym. To o 8,14 proc. więcej niż w 2009 r. - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Urzędu Lotnictwa Cywilnego Katarzyna Krasnodębska.