• Największe świąteczne hity wszech czasów:
  Co roku to samo – słyszymy je w każdym sklepie i z każdego odbiornika radiowego. Bywa, że mamy ich serdecznie dość, a jednak bez tych piosenek święta nie byłyby takie same…
 • "Last Christmas" – Wham!
  Są na tym świecie rzeczy niezmienne, jak to, że w Boże Narodzenie chcemy oglądać "Kevina" i nucić "Last Christmas" zespołu Wham! Oto największe – naszym zdaniem – świąteczne hity wszech czasów.
 • Branford Marsalis: Grając jazz, nie zdobędziesz sławy
  "Z jazzem jest jak z boksem: im lepszy się robi, tym mniej ludzi się nim interesuje" – powiedział George Foreman, były pięściarski mistrz świata wagi ciężkiej, zapytany o podobieństwa między muzyką a boksem. Ale choć jazz kojarzony jest z niszową, zamkniętą formą artystyczną, zdarzały się utwory i muzycy, przełamujący impas między nim a kulturą masową. W Międzynarodowy Dzień Jazzu, warto przypomnieć sobie te postaci.
 • Jazzowa królowa – Aretha Franklin
  Samo wymienienie artystów, których wirtuozerię można podziwiać w boksie "The Perfect Jazz Collection vol. 2", zajęłoby dwa razy tyle miejsca co ten tekst. W skrócie: giganci wszelkich odmian jazzu, płyty, które wytyczały nowe horyzonty, niezapomniane ilustracje muzyczne do filmów.