• Samolot pasażerski
  Przez kilkadziesiąt minut nad Pomorskiem krążył samolot pasażerski linii Lufthansa z Monachium. Miał lądować w Gdańsku. Złe warunki atmosferyczne uniemożliwiły mu lądowanie. Pilot wykonał kilkanaście kółek, po czym zrezygnował...
 • Ratownicy na miejscu katastrofy A320
  Do 50 tysięcy euro dla rodzin za każdą ofiarę katastrofy. Będą zapomogi dla bliskich ofiar wypadku Airbusa A320 w Alpach.
 • Wnętrze kokpitu samolotu Airbus A320
  Jest reakcja europejskich władz lotnictwa cywilnego na katastrofę A320 Germanwings. Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego sugeruje liniom lotniczym, by w kokpicie zawsze były dwie osoby. A jeśli jeden z pilotów będzie musiał wyjść, powinien go zastąpić ktoś z personelu.
 • Wnętrze kokpitu samolotu Airbus A320
  Po doniesieniach dotyczących okoliczności katastrofy airbusa A320 w Alpach Francuskich brytyjskie tanie linie lotnicze easyJet wprowadziły regułę, że w kabinie pilotów muszą być zawsze dwie osoby. Taki sam przepis zastosują linie Norwegian Air, które tak jak easyJet latają do Polski, oraz Air Canada i czarterowy przewoźnik Thomas Cook. Na taki krok nie zdecydowała się za to Lufthansa - właściciel linii Germanwings, do których należał rozbity samolot.
 • Miejsce katastrofy samolotu linii Germanwings
  Niemiecka Lufthansa nie potwierdza doniesień o tym, że przed katastrofą Airbusa linii Germanwings jeden z pilotów wyszedł z kokpitu i nie mógł do niego wrócić. Wcześniej informował o tym amerykański dziennik "New York Times".
 • Bliscy ofiar katastrofy samolotu
  Należący do tanich linii lotniczych Germanwings samolot Airbus A320, uległ katastrofie w trakcie lotu z Barcelony do Duesseldorfu. Pół godziny po starcie, przelatując nad Alpami, zniknął z radarów. Chwilę potem francuskie służby podały informację, że maszyna się rozbiła. Przed katastrofą maszyna nie nadała sygnału SOS. Wiadomo, że na pokładzie znajdowało się 150 osób.
 • lufthansa samolot
  Dziś i jutro do Warszawy nie przyleci wiele samolotów z Frankfurtu i Monachium. To wynik strajku pilotów linii lotniczych Lufthansa - powiedział IAR rzecznik warszawskiego lotniska imienia Chopina Przemysław Przybylski.
 • Dziecko w samolocie
  Oferty różnych linii lotniczych skierowane dla osób podróżujących z dziećmi różnią się między sobą. Inaczej będzie wyglądać lot z niemowlęciem w połączeniach typu low cost, a inaczej u regularnych przewoźników. Także w ramach podobnej grupy cenowej linie będą się prześcigać w zapewnianiu udogodnień dla najmłodszych, warto więc porównywać.
 • Samolot pasażerski na lotnisku
  Kto ma bilety na lot Lufthansą, ten ma problem. Piloci niemieckiego przewoźnika zdecydowali się rozszerzyć strajk. Nie będą latać nie tylko na trasach w Europie, ale także na długich dystansach.
 • lotnisko frankfurt lufthansa samolot
  W Niemczech - istny strajkowy maraton. Po protestach pilotów linii Germanwings i po wciąż trwającym strajku maszynistów, w poniedziałek swoją akcję rozpoczną piloci Lufthansy.