• Świątynia w Luksorze
  Zalegające od lat w magazynie koło Luksoru tysiące kamiennych bloków okazały się pozostałościami świątyni grobowej Totmesa I, poszukiwanej od dawna przez archeologów. Fragmenty świątyni zidentyfikowała polska egiptolog Jadwiga Iwaszczuk.
 • Hurgada w Egipcie
  Egipt wprowadza dodatkową opłatę dla turystów. Lotniska w Szarm El-Szejk, Hurgadzie, Luksorze, Asuanie i Aleksandrii rozpoczęły pobieranie tzw. opłaty rozwojowej w wysokości 7 dolarów od każdego przybywającego pasażera.
 • Marsa Alam
  Dla niektórych może być szokiem, jak w Egipcie przez lata traktowano jego bezcenne zabytki. Innych zadziwi, jak niektóre z liczących sobie tysiące lat budowli dotrwały do naszych czasów w tak doskonałym stanie. Jeszcze inni wybiorą wylegiwanie się w słońcu na plaży jednego z kurortów, a może nurkowanie? Zobacz, co ma dla Ciebie Egipt!
 • Egipt na wakacje
  Egipt turystom kojarzy się przede wszystkim z nieustającym słońcem. Spośród zabytków, wszyscy zapewne wymienią piramidy. Ale ta skrócona lista to dopiero początek całego szeregu atrakcji, które czekają w Egipcie. A mowa i o zwiedzaniu, i o sporcie, i o rozrywce. Zobacz!