• Stopy noworodka
  Po podjęciu decyzji o posiadaniu dziecka ponad jedna czwarta kobiet i 10 proc. mężczyzn chorych na łuszczycę rezygnuje z leczenia – wykazało badanie przeprowadzone przez AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS w ramach kampanii „Planujemy Nowe Życie”.
 • Mężczyzna pływa w basenie
  Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną – podkreślono w oświadczeniu wydanym we wtorek, 26 marca, z myślą o osobach chorych na łuszczycę, którym utrudnia się dostęp do basenów. Zmiany skórne będące objawem tej choroby nie niosą zagrożeń dla innych użytkowników pływalni - wskazano.
 • Łuszczyca powoduje uporczywe swędzenie zaatakowanej chorobą skóry
  Prawie 1 mln Polaków choruje na łuszczycę, która często jest negatywnie postrzegana społecznie, traktowana nawet jako choroba zakaźna, co nie jest prawdą – alarmuje dr hab. Irena Walecka, konsultant wojewódzki w dziedzinie dermatologii i wenerologii dla województwa mazowieckiego.
 • Łuszczyca powoduje uporczywe swędzenie zaatakowanej chorobą skóry
  Pacjenci z łuszczycą nie tylko zmagają się z brakiem akceptacji ich choroby przez otoczenie, ale i brakiem dostępu do dermatologów oraz odpowiednich terapii. 
 • łuszczyca
  Plastry, które przylegają, ale nie przyklejają się do rany i stopniowo wydzielają lek – mają być efektem pracy naukowców z Politechniki Krakowskiej (PK). Nowatorska metoda ma pomóc chorym na łuszczycę.
 • Łuszczyca może zacząć się od zwykłej pokrzywki
  Łuszczyca to przewlekła choroba zapalna o podłożu autoimmunologicznym. Dotyczy nie tylko skóry. Może zająć też stawy i zwiększa ryzyko chorób układu krążenia oraz cukrzycy - przypomnieli eksperci z okazji Światowego Dnia Chorego na Łuszczycę, który przypadł 29 października.
 • Zdenerwowana kobieta
  Trądzik nie chce zejść, na skórze pojawiają się dziwne plamy i do tego swędzi? Nie wpadaj w panikę, to nie tajemnicza choroba, a możliwe, że skutek… stresu. Życie w ciągłym napięciu obniża odporność, nasila objawy astmy, zaostrza przebieg chorób autoagresywnych, bywa przyczyną problemów sercowo-naczyniowych i trawiennych. Dlaczego nie miałoby to dotyczyć skóry?
 • Kobieta drapie skórę
  Łuszczyca jest niezakaźną chorobą zapalną, która powoduje zmiany nie tylko na skórze, ale też w całym organizmie – przypominają eksperci z okazji Światowego Dnia Chorego na Łuszczycę, który przypada 29 października.
 • Kobieta drapie skórę
  W łuszczycy, która jest chorobą zapalną, nawet mniej rozległe zmiany, ale szczególnie położone, mogą sprawić, że pacjent cierpi fizycznie i psychicznie – przekonują dermatolodzy i pacjenci.
 • Łuszczyca
  Osoby z łuszczycowym zapaleniem stawów (ŁZS) często cierpią podwójnie – choroba atakuje bowiem nie tylko stawy, ale towarzyszą jej też łuszczycowe zmiany na skórze, zapalenie jelit, czy oka - podkreślają organizatorzy kampanii edukacyjnej „ŁZS. Podwójny cios”.