• praca
  Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 6,1 proc. i w porównaniu do stycznia pozostała bez zmian – poinformowała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Od 1991 r. nigdy wskaźnik bezrobocia w lutym nie był tak niski – dodała.
 • Czasem śnieg, czasem deszcz, a nawet tzw. krupa śnieżna. O lokalnej burzy nie wspominając. Pogoda najwyraźniej wystawia nasze zdrowie na próbę. 
 • Zakochani przy kawie
  Ferie zimowe w Polsce trwają na dobre. Dla tych, którzy nie planują dłuższego urlopu, Skyscanner przygotował kilka przyjaznych dla portfela propozycji na ciekawy city-break. W związku ze zbliżającymi się Walentynkami, warto pomyśleć o oryginalnym prezencie i zabrać ukochaną osobę na randkę w podróży.
 • Robert Biedroń
  Robert Biedroń zapowiedział we wtorek, że chce "zmienić oblicze polskiej polityki". Do końca roku odwiedzę ponad 40 miast w Polsce po to, by w lutym ogłosić nowy projekt polityczny - z nazwą, programem i strukturami - zapowiedział.
 • namiot biwak śnieg zima mróz góry
  "Wysoko w atmosferze, kilka kilometrów nad naszymi głowami, zaczęły się zmiany, których skutki wszyscy wkrótce odczujemy. Najważniejsza z tych zmian to przesuwanie się mroźnego, skandynawskiego wyżu na południe kontynentu", podaje TVN24.
 • Sala plenarna Sejmu
  40 proc. spośród deklarujących udział w wyborach parlamentarnych zagłosowałoby na PiS, 17 proc. na PO, 9 proc. na Nowoczesną, a 8 proc. na Kukiz'15 - wynika z najnowszego, lutowego sondażu CBOS. Szanse na wejście do Sejmu miałby także SLD (5 proc.).
 • Prognoza pogody
  Nad Polską mamy wyż, który jeszcze przez kilka dni będzie utrzymywać obecną, nijaką pogodę z temperaturą w dzień około 0 st. C. Tak ma być do soboty 28 stycznia. Do tego czasu temperatura maksymalna utrzyma się w zakresie od -4 st. C do 3 st. C. Najzimniej będzie na wschodzie i południu kraju, a najcieplej na zachodzie i nad morzem.
 • Pieniądze
  W styczniu dużo osób robiło listę postanowień noworocznych. Jednym z częściej powtarzających się postanowień było budowanie zabezpieczenia finansowego. Jeśli, choć chciałeś, to jeszcze nie zacząłeś realizować swojego planu lub już chcesz z niego zrezygnować, to podajmy Ci pomocną dłoń. Poniżej przedstawimy ranking kont oszczędnościowych, z którego dowiesz się, które z nich przyniesie Ci największe zyski. Zajrzyj koniecznie!
 • Wiosna
  Powyżej 18 stopni Celsjusza - to nowy rekord ciepła w Czechach. Ponad połowa stacji meteorologicznych zanotowała dziś najwyższe w historii temperatury o tej porze roku.
 • Rosnące słupki z monet
  W lutowym rankingu kont oszczędnościowych TotalMoney.pl, zostały porównane zyski z aktualnych ofert oszczędnościowych. Eksperci przeanalizowali, ile można zarobić na odsetkach, wpłacając miesięcznie 500 zł. Sprawdźmy, który bank został naszym zwycięzcą. Zapraszamy do lektury!