• Jay-Z oraz Beyonce w Luwrze. Kadr z klipu "Apeshit"
  "Apeshit" jest obecnie jednym z najbardziej popularnych teledysków w internecie. Jay-Z oraz Beyonce nakręcili klip w Luwrze. Efekt może zainteresować nawet wtedy, gdy nie jest się fanem ich muzyki.
 • Luwr
  W niedzielę, podczas drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji, po wykryciu przez policyjne psy "podejrzanego bagażu" ewakuowano teren przed Luwrem, gdzie ewentualne zwycięstwo ma świętować faworyt tego wyścigu centrysta Emmanuel Macron - poinformowała policja.
 • Luwr
  Od niedzieli w Katowicach toczy się postępowanie w sprawie przelewów do Polski wykonywanych przez zamachowca z Luwru – potwierdziła prowadząca to śledztwo Prokuratura Krajowa. Polscy śledczy na bieżąco wymieniają się ustaleniami ze stroną francuską.
 • Zamach terrorystyczny w Paryżu. Strzały przed Luwrem
  Uzbrojony w maczetę mężczyzna, który rano chciał wejść do paryskiego Luwru i został postrzelony przez francuskich żołnierzy, jest Egipcjaninem. Do Francji przybył pod koniec stycznia tego roku - poinformowało źródło związane ze śledztwem.
 • Strzelanina przed Luwrem
  Francuski żołnierzy otworzył w piątek ogień do mężczyzny uzbrojonego w nóż, który próbował wejść do Luwru w centrum Paryża - poinformowało policyjne źródło. Napastnik odniósł poważne obrażenia. Ewakuowano pobliski teren.
 • Panorama Paryża
  Jak pewnie doskonale wiecie, Paryż to nie tylko jeden z najpopularniejszych kierunków wśród podróżników na całym świecie, ale też jeden z najdroższych. Ogromne zainteresowanie, jakim cieszą się tutejsze atrakcje, nie idzie niestety w parze z dobrymi cenami. Jest jednak kilka sposobów na to, by zwiedzić stolicę Francji i nie zrujnować się.
 • Paryskie muzea na weekend - Luwr
  Spędzenie weekendu albo kilku dni w stolicy Francji nie może nie obejmować wizyty w którejś z tutejszych galerii. Paryż nie bez powodu nazywany jest miastem artystów. To światowe centrum sztuki, które od wieków wyprzedza pod tym względem o krok cały świat. Paryskie muzea należą do najczęściej odwiedzanych przez podróżników. I nic w tym dziwnego - mogą poszczycić się niesamowicie bogatymi kolekcjami, innowacyjnością i pomysłowością. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie!
 • Paryski Luwr patroluje od dziś około 20 policjantów. To jeden z efektów wczorajszego strajku pracowników protestujących przeciwko coraz większej aktywności kieszonkowców.
 • Muzeum w Luwrze, jedno z największych na świecie, było w środę zamknięte z powodu protestu pracowników... okradanych przez kieszonkowców. Ofiarami drobnych złodziei padają również odwiedzający. W proteście wzięło udział 200 pracowników.
 • "Wolność wiodąca lud na barykady" Eugene'a Delacroix
  Niezrównoważona psychicznie 28-latka zniszczyła jeden z najsłynniejszych obrazów w Luwrze. W niewyjaśnionych okolicznościach udało jej umieścić na obrazie napis czarnym markerem. To, co napisała, ma związek z atakami na WTC.