• mężczyzna
  Warstwa rogowa skóry mężczyzn jest nawet o jedną czwartą grubsza niż u kobiet oraz zawiera więcej kolagenu i elastyny, dzięki czemu dłużej pozostaje jędrna i elastyczna. Panowie starzeją się później, ale bardziej gwałtownie. Po 35 roku życia pojawiają się u nich zmarszczki, które są znacznie głębsze i większe niż u kobiet. Do najczęstszych znaków upływającego czasu należą także opadające powieki, podwójny podbródek czy łysienie. Należy również zwrócić uwagę na zmieniające się standardy estetyczne jak i higieniczne. Zarośnięty, brudny macho w stylu Borata odchodzi do lamusa, by ustąpić miejsca zadbanemu i schludnemu dżentelmenowi przypominającemu bardziej Juda Law.
 • Co rujnuje życie towarzyskie?
  Sprawiają, że wstydzimy się spotkać ze znajomymi, poznawać nowych ludzi, odwiedzać rodzinę. Niektóre stają się uciążliwe dla całego otoczenia przypadłości, które nas atakują.
 • Jak leczyć łupież?
  To bardzo nieprzyjemna choroba skóry głowy, która nieleczona może prowadzić do wyłysienia nawet w wieku 20 lat. Warto wiedzieć, jak się przed nią chronić i co robić, gdy nas dopadnie.
 • Łysienie, siwina czy problemy erekcją?
  Wydawać by się mogło, że mężczyźni najbardziej obawiają się swoich niepowodzeń w łóżku. Tymczasem badania pokazują, że panowie spośród najbardziej stresujących problemów zdrowotnych wymieniają łysienie, a zaraz po nim...
 • Jude Law
  Na jego głowie coraz więcej miejsca na włosy... Jude Law, podobnie jak miliony mężczyzn na świecie, boryka się z problemem łysienia. Fotoreporterzy nie mają litości dla tego brytyjskiego amanta. Zobacz galerię!
 • Sposób łysienia może zdradzać problemy z sercem
  Ogromne badanie z udziałem 37 tysięcy mężczyzn wykazało, że jedna z cech fizycznych może wskazywać większe ryzyko zachorowania na serce.
 • Jest wiele przyczyn wypadania włosów
  Łysienie i nadmierne wypadanie włosów to poważny problem, który wpływa na wygląd, osłabia poczucie własnej wartości i samoocenę. Co jest powodem nadmiernego wypadania włosów i czy można ten proces powstrzymać? Odpowiedź to mezoterapia bezigłowa.
 • Mezoterapia na łysienie
  Zła dieta, krążenie, a także zmiany hormonalne odbijają się negatywnie na kondycji włosów. Jeżeli kuracje wzmacniające nie przynoszą efektów, można skorzystać z medycyny estetycznej i zabiegu mezoterapii, która odżywia włosy najskuteczniej, bo "od wewnątrz".
 • Łysina sygnalizuje ryzyko zawału serca
  Atak serca dopada nie tylko seniorów czy osoby z chorobami układu krążenia. Nie zawsze daje też typowe objawy. Dlatego warto znać najnowsze ustalenia naukowców. Dowodzą oni, że ryzyko zawału widać na... twarzy.
 • Będzie nowy lek na męską łysinę?
  Uczeni rozwikłali zagadkę męskiego łysienia. Znaleźli przyczynę utraty włosów. Dzięki ich odkryciu może już wkrótce powstaną leki powstrzymujące łysienie.