• W tegorocznym Tour de France zwyciężył Christopher Froome
   Chris Froome z ekipy Sky po raz czwarty wygrał największy wyścig kolarski Tour de France. Poprzednio triumfował w 2013, 2015 i 2016 roku. Swój udział w tym sukcesie miał Michał Kwiatkowski, który należał do najbardziej pożytecznych pomocników Brytyjczyka.
 • Maciej Bodnar na podium 20. etapu Tour de France
  Maciej Bodnar zajął pierwsze, a Michał Kwiatkowski - drugie miejsce na 20. etapie Tour de France - jeździe indywidualnej na czas w Marsylii. Bodnar odniósł piąte etapowe zwycięstwo w historii startów polskich kolarzy w Wielkiej Pętli.
 • Michael Matthews
  Australijczyk Michael Matthews (Sunweb) wygrał w Romans-sur-Isere 16. etap kolarskiego Tour de France. Pozycję lidera zachował Brytyjczyk Chris Froome (Sky), który przyjechał do mety w czołowej grupie. Dziewiąte miejsce zajął Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe).
 • Maciej Bodnar
  Niemiec Marcel Kittel z ekipy Quick-Step wygrał w Pau po finiszu peletonu 11. etap kolarskiego Tour de France. To jego piąty triumf w tegorocznym wyścigu. Bohaterem dnia był uciekający od startu Maciej Bodnar (Bora-Hasngrohe), który został doścignięty ok. 250 m przed metą.
 • Maciej Bodnar
  Maciej Bodnar zajął szóste miejsce w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas w igrzyskach w Rio de Janeiro. Drugi z reprezentantów Polski Michał Kwiatkowski uplasował się na 14. pozycji. Zwyciężył Szwajcar Fabian Cancellara.
 • Maciej Bodnar (pierwszy z lewej)
  Maciej Bodnar (Tinkoff) zajął trzecie miejsce na 11. etapie Tour de France z Carcassonne do Montpellier (162,5 km). W środę zwyciężył jego kolega z teamu Słowak Peter Sagan przed liderem wyścigu Brytyjczykiem Chrisem Froome'em (Sky).
 • Maciej Bodnar
  Maciej Bodnar wygrał 4. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne - 220 km z Jaworzna do Nowego Sącza. Polak z grupy Tinkoff-Saxo wyprzedził na finiszu swojego rodaka, zawodnika reprezentacji Polski Kamila Zielińskiego. Trzecie miejsce zajął Łotysz Gatis Smukulis (Team Katusha).
 • Bradley Wiggins
  Bradley Wiggins został kolarskim mistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas. W hiszpańskiej Ponferradzie, gdzie odbywają się mistrzostwa, Brytyjczyk z grupy Sky pokonał dystans 47,1 km w 56 minut i 25 sekund; średnio jechał z prędkością nieco ponad 50 km/h.
 • Maciej Bodnar
  Maciej Bodnar z grupy Cannondale zajął ósme miejsce na pierwszym etapie kolarskiego wyścigu Tour of Dubai, indywidualnej jeździe na czas.