• Pan Krzysztof, pacjent, który przeszedł zabieg allotransplantacji, obejmujący drogę pokarmową, oddechową i powłokę skórną, rozmawia z dziennikarzami
  Rozszerzoną, trójwymiarową transplantację narządów szyi przeprowadzono u 63-letniego pacjenta o w Instytucie Onkologii w Gliwicach. Przeszczep przywraca mu możliwość normalnego oddychania, jedzenia i mówienia.
 • Operacja
  Oskalpowana w dramatycznym wypadku, uratowana przez sztukmistrzów z Gliwic. Słynny już nie tylko w Polsce, ale na całym świecie zespół profesora Maciejewskiego wykonał kolejny rewolucyjny przeszczep.
 • "Wiara" jest drugą częścią trylogii Seidla
  Po "Wierze" Ulricha Seidla oczekiwałem antyklerykalnego pamfletu. No i mamy pamflet, czy raczej pamflecik.
 • Nowy szef giełdy Adam Maciejewski
  Adam Maciejewski będzie trzecim z kolei prezesem warszawskiego parkietu, mimo że spółka istnieje już 22 lata. Tak rzadkie zmiany personalne w spółce, w której główny udział ma Skarb Państwa, to ewenement. Wcześniej przez 15 lat na czele giełdy stał Wiesław Rozłucki, potem przez ponad 6 lat Ludwik Sobolewski, którego właśnie odwołano z tego stanowiska.
 • "Młyn i krzyż" i Charlotte Rampling jako Maryja
  Określenie "niezwykły" to populistyczny epitet, którego powinien wystrzegać się każdy szanujący się krytyk. Jednak w przypadku "Młyna i krzyża" Lecha Majewskiego trudno o słowotwórczy zamiennik. Tak, to niezwykłe kino.
 • "Dobre chęci" trafiły na DVD
  Uhonorowane Złotą Palmą oraz nagrodą dla Pernilli August na festiwalu w Cannes "Dobre chęci", najważniejszy tytuł w dorobku Billego Augusta, zawsze będzie mi się kojarzył z filmową inicjacją.
 • Dariusz Maciejewski
  Zarząd PZKosz. pozytywnie ocenił pracę trenera reprezentacji Polski koszykarzy Słoweńca Alesa Pipana i zaproponuje mu nową umowę do 2013 roku. Na kolejny angaż nie może natomiast liczyć dotychczasowy szkoleniowiec kadry kobiet Dariusz Maciejewski.