• Centrum islamskie w Madrycie
  Hiszpańska policja, która rozbiła siatkę islamistów, wykryła tez, gdzie werbowano ochotników do dżihadu. Centrum werbunkowym okazał się madrycki Meczet Centralny.
 • Adam Hofman. Za nim Mariusz Antoni Kamiński
  Milczeli przez miesiąc, w końcu przemówili. Chodzi o byłych posłów PiS-u - Adama Hofmana, Adama Rogackiego i Mariusza Antoniego Kamińskiego i ich podróż do Madrytu, w którą udali się z żonami.
 • Posłowie wykluczeni z partii i klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości: Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki
  Ten atak przeprowadził na nas Radosław Sikorski z pomocnikami politycznymi na ostatniej prostej kampanii wyborczej - powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Adam Hofman. Trzech posłów, a jednocześnie głównych bohaterów tzw. afery madryckiej, przerwało milczenie i podjęło próbę publicznego odpierania zarzutów.
 • Monika Olejnik
  "Co trzeba mieć w głowie, żeby lecąc tanimi liniami, gdzie jest mnóstwo Polaków, tak się zachowywać. Poseł Hofman myślał, że mu wszystko wolno, miał gębę pełną frazesów" - komentuje aferę madrycką Monika Olejnik. I wskazuje winnego tej afery. To zdaniem publicystki Jarosław Kaczyński.
 • Adam Hofman
  Dokument z własnoręcznym podpisem Adam Hofmana to jeden z większych problemów byłego już posła PiS. To faktura za noclegi w Strasburgu, między 22 a 27 czerwca 2014 roku. Problem w tym, że polityk w tym czasie był gdzie indziej...
 • Hanoi, Wietnam
  Można tak jak Tadeusz Iwiński z SLD w ramach obowiązków służbowych oglądać start rakiety w Ameryce Południowej, można też jak Alicja Olechowska z PO odwiedzić Rijad w Arabii Saudyjskiej. Można również pójść w ślady posła Killiona Munyamy i pojechać do Mozambiku. Sejm daje wiele możliwości i jak pokazuje opublikowane przez marszałka Radosława Sikorskiego zestawienie wyjazdów zagranicznych posłów z obecnej kadencji, wielu polityków z tych możliwości korzysta. Zobacz najciekawsze kierunki ich służbowych podróży za jeden uśmiech.
 • Jerzy Wenderlich (SLD) ściska dłoń marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego
  Adam Hofman, Adam Rogacki i Mariusz Antoni Kamiński to nie jedyni posłowie, którzy lubią zagraniczne wycieczki na koszt podatnika. Marszałek Sejmu Radosław Sikorski opublikował zestawienie wszystkich podróży parlamentarzystów za pieniądze Sejmu tej kadencji. W sumie wydaliśmy na nie już ponad 8,6 mln złotych. Oto subiektywne zestawienie polityków, którzy korzystali z najdroższych wyjazdów.
 • Adam Hofman
  Wygląda na to, że trzej posłowie PiS - Adam Hofman, Adam  Rogacki i Mariusz Antoni Kamiński - słono zapłacą za swoją podróż do Madrytu samolotem. Prokuratura wszczęła śledztwo. Podejrzewa, że politycy mogli dopuścić się oszustwa. Jeśli sąd skazałby polityków z tego paragrafu, groziłoby im kilkuletnie więzienie.
 • Nowy rzecznik PiS Marcin Mastalerek
  Pracowity i aktywny dzień dla nowego rzecznika PiS. Następca Adama Hofmana nie zasypia gruszek w popiele i odwiedza jedną redakcję po drugiej. Jeśli nie może być osobiście, to jest telefonicznie. Tak jak to miało miejsce w przypadku TOK FM. 
 • Adam Hofman
  Sprawa delegacji trzech posłów PiS może być wierzchołkiem góry lodowej. Zdaniem publicystów, gości radiowej Trójki, należy zbadać czy w przypadku innych partii nie dochodziło do nieprawidłowości przy finansowaniu wyjazdów polityków.