• Mads Mikkelsen jako Michael Kohlhaas
  Nazwisko Heinricha von Kleista zabrzmiało w kinie najdonośniej dzięki Ericowi Rohmerowi. W brawurowej adaptacji "Markizy O" francuski mistrz dyskretnie zaczaił się w okolicach alkowy tytułowej bohaterki. Poszukiwanie sprawcy tajemniczej ciąży dziewczyny skłoniło Rohmera do moralnej prowokacji, która zaowocowała powstaniem jednego z najlepszych filmów w jego karierze. Niestety "Michael Kohlhaas" – choć również wywodzi się z twórczości Kleista – ma niewiele wspólnego ze stylistyką "Markizy O".
 • Mads Mikkelsen: Nie grałem drugiego Robin Hooda
  Nie ma nic gorszego niż aktor, który uważa, że może zagrać wszystko, że jest najlepszy i nie musi już doskonalić warsztatu – mówi Mads Mikkelsen, który zagrał tytułową postać w filmie "Michael Kohlhaas".
 • Gwiazdy filmu "Charlie Countryman" – Shia LaBeouf i Evan Rachel Wood
  W sieci pojawił się zwiastun filmu "Charlie Countryman" (do niedawna "The Necessary Death of Charlie Countryman").
 • Mads Mikkelsen
  Tak jak istnieją klasyczne piękności wśród kobiet, tak i istnieją klasyczni przystojniacy wśród panów. Ale czy wzdychać można tylko do George'a Clooneya czy Brada Pitta? Oto subiektywny wybór panów - powiedzmy sobie - pięknych nietypowo, obok których nie da się przejść obojętnie. Kogo brakuje? Komentujcie - planujemy ciąg dalszy! P.S.: Bez polityków :)
 • Mads Mikkelsen nagrodzony w Cannes za rolę w "Polowaniu"
  W "Polowaniu" Thomas Vinterberg znów demaskuje hipokryzję współczesnego społeczeństwa dobrobytu.
 • "Kochanek królowej" teraz na DVD
  Ubiegłoroczny hit duńskiej kinematografii nareszcie trafia do sklepów. Przez polskie kina śmignął praktycznie niezauważony, choć za granicą krytycy dzieło Nikolaja Arcela dostrzegli. "Kochanek królowej" zgarnął nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, dwie nagrody na festiwalu w Berlinie, zaś czołowy krytyk brytyjski Mark Kermode nazwał go najlepszą produkcją 2012 roku.
 • Mads Mikkelsen w filmie "Polowanie"
  Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji... Za znakomitą rolę w "Polowaniu" Mads Mikkelsen został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes. Czy to kreacja jego życia, będzie można przekonać się już 15 marca, gdy nowy film Thomasa Vinterberga wejdzie na ekrany polskich kin.
 • "Kochanek królowej"
  Ich troje – młoda królowa, szalony król i jego lekarz – w obsypanej nagrodami superprodukcji ze znakomitą rolą Madsa Mikkelsena. Wielkie idee, zakazana miłość i klasyczny melodramat. "Kochanek królowej" na festiwalu w Berlinie zdobył dwa Srebrne Niedźwiedzie. Do polskich kin wejdzie 21 września.
 • Zdobywca Złotej Palmy w Cannes – Michael Haneke
  Niespodzianek nie było – Złotą Palmę 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes otrzymał w niedzielę Michael Haneke za opowieść o towarzyszeniu w umieraniu – "Miłość". To już druga Palma dla Austriaka, który nagrodzonego w 2009 roku za "Białą wstążkę".
 • Mads Mikkelsen w "Trzech muszkieterach"
  "Wielką rolę można stworzyć w serialu, tak samo jak można skompromitować się w teatrze" – mówi duński aktor Mads Mikkelsen, którego możemy oglądać właśnie w debiutujących na DVD "Trzech muszkieterach".