• Anna Kalczyńska i Manuela Gretkowska w "Dzień Dobry TVN"
  Rozmowy w programach śniadaniowych zwykle dotyczą błahych i lekkich tematów. Od czasu do czasu jednak do studia zapraszani są goście, którzy dyskutują o poważniejszych sprawach. Podczas jednej z takich rozmów w "Dzień Dobry TVN", między Anną Kalczyńską i Manuelą Gretkowską doszło do sprzeczki.
 • Katarzyna W. przed sądem
  Trzy lata temu żyła tym cała Polska. Najpierw poszukiwania zaginionej półrocznej Madzi z Sosnowca, potem tragiczna wiadomość o śmierci dziecka i oskarżenie matki o zabójstwo. Ale wygląda na to, że Katarzyna W. nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Sąd Najwyższy w środę rozpatrzy wnioski o kasację wyroku.
 • Sędzia Bożena Summer-Brason ogłasza wyrok Sądu Apelacyjnego w Katowicach, w sprawie Katarzyny Waśniewskiej
  25 lat dla Katarzyny Waśniewskiej oskarżonej o zamordowanie córki. Katowicki sąd apelacyjny utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. Jednocześnie sąd zaostrzył warunki wcześniejszego zwolnienia - oskarżona nie może ubiegać się o nie wcześniej niż po upływie 20 lat.
 • Mecenas Arkadiusz Ludwiczek chce, by sprawę zabójstwa półrocznej Magdy z Sosnowca zbadali nowi biegli. Wniosek w tej sprawie przekazał do Sądu Okręgowego w Katowicach.
 • Nie chcę tego dziecka. Ono nie może przyjść na świat. Mam już przypadkowego męża, dość tych przypadków - pisała w swym pamiętniku Katarzyna W. Dziennik, który jest jednym z dowodów w śledztwie, zawiera wstrząsające wpisy kobiety, która miała zaplanować morderstwo niechcianej córki. Opisuje je "Gazeta Wyborcza".
 • Więzienny płot
  Sąd przedłużył areszt dla Katarzyny W., matki Madzi z Sosnowca. Kobieta, którą prokuratura oskarża o morderstwo córeczki, ma spędzić za kratkami jeszcze sześć miesięcy
 • Do 14 stycznia katowicki sąd rejonowy przedłużył w czwartek okres aresztowania Katarzyny W., podejrzanej o zamordowanie półrocznej córki Magdy. Formalnie decyzja sądu mówi o trzymiesięcznym areszcie, ale kobiecie zaliczono okres, który za kratami spędziła już wcześniej.
 • Jedna z najbardziej znanych poszukiwanych osób w Polsce została zatrzymana. Poszukiwana listem gończym Katarzyna Waśniewska wpadła w ręce policji.
 • Ostatnie badania przeprowadzone przez biegłych potwierdzają, że Madzia z Sosnowca została uduszona - donosi "Gazeta Wyborcza". Poza tym policja natrafiła na ślad motywu, który mógł skłonić Katarzynę W. do zabicia dziecka. Jednak prokuratura dementuje doniesienia dziennika.
 • Katarzyna W.
  Pora wracać do kruchty i kuchni. A naukę i politykę zostawić kobietom, dla których jest to życiowy wybór i powołanie - apeluje do posłanki PiS, Krystyny Pawłowicz Joanna Senyszyn na swoim blogu i nie szczędzi koleżance z konkurencyjnej partii uszczypliwości.