• Iran
  Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej potwierdziła w poniedziałek, że Iran instaluje zaawansowane wirówki do wzbogacania uranu, czego celem ma być przyspieszenie tego procesu. MAEA uważa, że jest to niezgodne z postanowieniami umowy nuklearnej z 2015 roku.
 • Iran
  Według Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Iran, który częściowo wycofał się z porozumienia ze społecznością międzynarodową w sprawie jego programu nuklearnego, w dalszym ciągu przestrzega postanowień tego porozumienia - informuje w piątek dpa.
 • Polska jest gotowa na wdrożenie energetyki jądrowej - tak wynika z raportu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.
 • Flaga Iranu
  To może uspokoić sytuację na Bliskim Wschodzie. Inspektorzy, badający, czy Iran nielegalnie produkuje broń jądrową twierdzą, że jest postęp i będą mogli zbadać irańskie tajne ośrodki wojskowe
 • Flaga Iranu, zdjęcie ilustracyjne
  Ciemne chmury nad Iranem. Dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Yukiya Amano twierdzi, że nie jest w stanie udowodnić, że Iran wykorzystuje materiały radioaktywne tylko do pokojowych celów.
 • Iran, mimo nacisków świata, nie zamierza rezygnować ze swego programu nuklearnego
  Iran pomyślnie wyprodukował i wypróbował pręty paliwowe do użycia w swych elektrowniach atomowych - podała w niedzielę państwowa telewizja irańska. Oznacza to ignorowanie międzynarodowych wezwań do rezygnacji z kontrowersyjnych elementów programu nuklearnego.
 • Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad
  Szef irańskiej dyplomacji Ali Akbar Salehi oświadczył w środę, że jego kraj przygotowuje szczegółową odpowiedź na raport Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), z którego wynika, że Teheran prowadzi tajne prace nad bronią jądrową.
 • Ahmadineżad o programie atomowym: Nie cofniemy się
  Iran nie cofnie się ani na krok od swojego programu atomowego - powiedział w środę prezydent Mahmud Ahmadineżad. Zdecydowanie odrzucił raport Międzynarodowej Agencji Atomowej (MAEA), którego autorzy twierdzą, że Teheran rozwija broń jądrową.
 • MAEA ma dowody, że Iran pracuje nad bombą atomową
  Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) opublikuje w przyszłym miesiącu raport, w którym przedstawi dowody na to, że Iran chce wyprodukować bombę atomową - pisze w piątek francuski dziennik "Le Figaro".
 • Ten plan miał uratować kieszenie kierowców. Nie zadziałał
  Decyzja tej międzynarodowej agencji, do której przyłączył się także polski rząd, miała uratować kieszenie kierowców. Jednak giełdowi gracze przejrzeli tę strategię i zareagowali. Efekt? Wszyscy chcieli dobrze, jednak wyszło jak zawsze, a o niskich cenach możemy zapomnieć.