• Okęcie
  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała na Okęciu mężczyznę podejrzewanego o kierowanie grupą przestępczą wyłudzającą podatek VAT przy obrocie paliwami i olejem rzepakowym - dowiedziała się we wtorek PAP. Grupa miała narazić Skarb Państwa na co najmniej 36 mln zł strat.
 • Aresztowany mężczyzna zakuty w kajdanki
  Trudniej wyłudzać VAT, więc grupy przestępcze przerzucają się na zwykły przemyt. MF deklaruje: wprowadzimy system monitorowania transportu.
 • Wprowadzenie przez rząd Beaty Szydło tzw. pakietu paliwowego spowodowało, że wpływy do budżetu z tytułu akcyzy i podatku VAT mogą być miesięcznie o 200 mln zł wyższe, co w skali roku daje dodatkowy dochód w wysokości 2,4 mld zł - informuje "Gazeta Polska codziennie".
 • Aresztowany mężczyzna zakuty w kajdanki
  ABW przeprowadziła wielką akcję wymierzoną w gang paliwowy, który oszukał skarb państwa na co najmniej 100 milionów złotych. Według śledczych, w centrum mafii była spółka Bio Didi, której prokurentem jest... były szef CBŚ.
 • Krzysztof Rutkowski
  Detektyw Krzysztof Rutkowski skazany na półtora roku więzienia i 90 tysięcy złotych grzywny. W Katowicach zapadły prawomocne wyroki w sprawie śląskiej mafii paliwowej.
 • Mafia paliwowa rośnie w siłę
  Firmy handlujące nielegalnym paliwem stają się coraz bardziej zuchwałe. Wynajmują już nawet legalnie działające stacje benzynowe.
 • Kogut policyjny
  Dzięki misternej metodzie, kierowcy latami nieświadomie tankowali fałszowane paliwo na polskich stacjach. Miliony litrów takiej trucizny okazuje się być zabójcze dla silników! "Mamy dowody na to, że paliwo takie uszkadzało filtry w nowoczesnych silniach wysokoprężnych" - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl Piotr Kosmaty z prokuratury apelacyjnej w Krakowie.
 • Tankowanie samochodu
  Już nie wystarcza ściganie przestępców z mafii paliwowej tylko na terenie Polski.  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego chce wyjść za granice i koordynować walkę z mafią paliwową w całej Europie Środkowo-Wschodniej.