• Janusz Józefowicz
  "Iluzja to rodzaj stawiania przed widzami zagadek, by spróbowali zrozumieć, jak to możliwe, że takie rzeczy dzieją się na scenie. Wiadomo przecież, że tak naprawdę nie przewiercamy człowieka na wylot olbrzymim wiertłem. Widz jednak widzi, że to robimy i chcemy, aby zastanowił się, jak to się dzieje, gdzie jest moment oszustwa" - powiedział Janusz Józefowicz w rozmowie z dziennik.pl. Z reżyserem rozmawialiśmy o dużym, iluzjonistycznym show, nad którym właśnie pracuje.
 • Przemek Kossakowski
  Jeśli wierzyć w medycynę niekonwencjonalną to musi być najzdrowszy człowiek w kraju. W ciągu dwóch lat miał kontakt z około 120 uzdrowicielami - polskimi, ukraińskimi, rosyjskimi, romskimi. Diagnozowali go, oczyszczali, leczyli jego umysł i ciało. A on bez szemrania poddawał się nawet najbardziej szalonym metodom. Pozwalał, by na oczach kamer upuszczali mu krwi, okładali pijawkami, baranimi flakami i pszczołami, cięli, masowali dłutem, a nawet by go żywcem zakopali. Na pierwszej kolaudacji telewizyjni wyjadacze musieli wzięć Przemka Kossakowskiego za niezłego świra, ale od początku wiadomo było, że ten prawdziwek zrobi im show, jakiego do tej pory nie mieli.
 • czarownica
  Czym jest płanetnik, co potrafił znachor i gdzie odbywały się zloty czarownic? Wśród polskich górali wierzenia w magię były bardzo powszechne. Skarbnicą wiedzy na ten temat jest książka "Czary góralskie". Jedna z jej autorek, Katarzyna Ceklarz opowiedziała nam o andrzejkowych wróżbach, wierzeniach w magiczne istoty i zlotach czarownic.
 • Dynia - jeden z symboli Halloween
  Obchodzona 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie zmarłych 2 listopada bardzo często zastępowane są promowaniem Halloween; to rozpowszechnianie okultyzmu i magii - podkreśla na stronie internetowej warszawska kuria metropolitalna.
 • Sharon Osbourne
  Do sprzedaży trafiła powieść "Zemsta", której autorką jest Sharon Osbourne, żona legendarnego Ozzy'ego. Głównymi jej bohaterkami są siostry - Chelsea i Amber Stone.
 • Rumpologia
  Widzi w pupie to, czego nie dostrzeże nawet długoletni partner jej właścicielki. Wszystko dlatego, że odkrył tajemnice rumpologii. Ekspert w tej dziedzinie, Kazimierz Olszewski, na łamach Super Expressu daje próbkę swoich niezwykłych umiejętności.
 • Policja rozbiła gang straszący... czarną magią
  Czeska policja poinformowała o rozbiciu nigeryjskiego gangu handlarzy ludźmi, który swe ofiary straszył czarną magią. Gang prowadził działalność od 2009 roku. Na czele grupy stała 37-letnia Nigeryjka, mająca pozwolenie na stały pobyt w Republice Czeskiej - podał policyjny wydział do spraw walki z przestępczością zorganizowaną (UOOZ).
 • Ten człowiek robi z wodą cuda
  Wydaje wam się, że jeśli chodzi o magiczne sztuczki, widzieliście już wszystko? Wyskakujący z kapelusza królik czy znikające przedmioty to przy tym mały pikuś! Poznajcie człowieka, który wyczynia cuda... ze zwykłą wodą.