• Andrzej Duda
  "Stanowczo nie godzimy się na szowinizm i nienawiść na tle narodowościowym. Takie postawy muszą być piętnowane. Liczę, że władze Izraela wyjaśnią i sprawiedliwie ocenią incydent z ambasadorem Markiem Magierowskim" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do prezydenta Izraela Reuwena Riwlina.
 • Marek Magierowski
  Mężczyzna zatrzymany w związku z napaścią na ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego ma zakaz zbliżania się do polskiej ambasady w Tel Awiwie przez 30 dni - poinformowała policja. Teraz napastnik wydał oświadczenie dla mediów. Oto, jak się tłumaczy...
 • Izrael Polska
  Polski ambasador w Izraelu Marek Magierowski przekonuje w izraelskiej prasie na przykładzie historii własnej rodziny, że niesłuszne są stawiane Polakom zarzuty o "antysemityzm wyssany z mlekiem matki". Takie słowa izraelskiego polityka mnie zasmuciły - dodał.
 • Media w Izraelu
  Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski wezwał w środę na Twitterze izraelski portal Times of Israel do usunięcia fragmentu tekstu o dewastacji żydowskiego cmentarza w Świdnicy. "To jest zwykłe kłamstwo" - napisał.
 • Budowa gazociągu
  Zagadnienia polsko-amerykańskiej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa energetycznego, były dominującym tematem rozmów wiceszefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marka Magierowskiego w Waszyngtonie. Magierowski zakończył wizytę w USA w piątek.
 • Donald Tusk i Jarosław Kaczyński podają sobie dłonie w studiu telewizyjnym
  "Prezydent Andrzej Duda jest gotów na nowe otwarcie w relacjach z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem; być może za jakiś czas dojdzie do spotkania pomiędzy nimi" - powiedział w środę szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.
 • Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda przed Pałacem Prezydenckim
  "To nie było ukartowane ani uzgodnione" - mówił szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski odnosząc się do komentarzy części opozycji ws. decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, który zaskarżył do TK Prawo o zgromadzeniach. "Prezydent miał poważne wątpliwości i podjął tę decyzję samodzielnie" - dodał.
 • Marek Magierowski
  "Wulgarne hasła, slogany na sobotniej kontrmanifestacji przed Pałacem Prezydenckim napawają smutkiem, także w kontekście 13 grudnia i tego, jak może wyglądać manifestacja antyrządowa organizowana tego dnia m.in. przez KOD" - ocenił w niedzielę rzecznik prezydenta Marek Magierowski.
 • Marek Magierowski
  "Wielu rzeczy nie da się przewidzieć, nawet przy całej obsłudze ze strony kancelarii" – powiedział Marek Magierowski. Dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta skomentował w ten sposób wydarzenie na gali 25-lecia Super Expresu, podczas której skąpo ubrana Doda wręczyła kawałek tortu Andrzejowi Dudzie. Marek Magierowski zapewnił, że w związku z tym prezydent nie ma do Dody żadnej urazy.
 • Andrzej Duda i Antoni Macierewicz
  Trwają uzgodnienia między prezydentem Andrzejem Dudą a szefem MON Antonim Macierewiczem w sprawie nominacji generalskich, a uroczystość została przeniesiona na 29 listopada - oświadczył szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski, komentując doniesienia radia RMF, które doniosło, że prezydentowi "nie do końca podobają się niektóre kandydatury" przedstawione przez szefa MON, przez co uroczyste nominacje nie odbędą się 11 listopada.