• Ryszard Szurkowski
  Michał Kwiatkowski, Maja Włoszczowska, Rafał Majka i wielu innych znanych kolarzy zaapelowało poprzez portale społecznościowe o pomoc dla legendy tej dyscypliny sportu Ryszarda Szurkowskiego, sparaliżowanego od blisko pięciu miesięcy.
 • Peter Sagan
  Trzykrotny mistrz świata Słowak Peter Sagan z ekipy Bora-Hansgrohe wygrał w miejscowości La Roche-sur-Yon drugi etap kolarskiego wyścigu Tour de France i zdobył żółtą koszulkę lidera.
 • Tour de France
  Kolumbijczyk Fernando Gaviria z ekipy Quick Step wygrał inauguracyjny etap kolarskiego wyścigu Tour de France z Noirmoutier-en-l'Ile do Fontenay-le-Comte (201 km) i został pierwszym liderem wyścigu. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął 10. miejsce.
 • Tirreno-Adriatico
  Słoweniec Primoz Roglic z grupy LottoNL-Jumbo wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico o długości 234 km z Folloniki do Trevi. Rafał Majka (Bora–Hansgrohe) leżał w kraksie i stracił 13 minut. Liderem został Brytyjczyk Geraint Thomas (Sky).
 • Rafał Majka
  Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) wygrał 14. etap wyścigu Vuelta a Espana z metą w Sierra de La Pandera. Został pierwszym polskim kolarzem, który ma w dorobku etapowe triumfy dwóch wielkich wyścigów. W 2014 i 2015 roku wygrywał odcinki Tour de France.
 • Rafał Majka
  Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął drugie miejsce w 74. Tour de Pologne. Na mecie ostatniego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej zajął trzecie miejsce i zdobył cztery sekundy bonifikaty, ale zabrakło mu dwóch do zwycięstwa. Triumfatorem został belgijski kolarz Dylan Teuns (BMC).
 • Od lewej: Holender Koen Bouwman i Włoch Enrico Battaglin z LottoNL-Jumbo oraz Polak Rafał Majka i Słowak Peter Sagan z Bora-Hansgrohe
  Belg Dylan Teuns z ekipy BMC wygrał w Szczyrku trzeci etap kolarskiego Tour de Pologne. Trzeci był Rafał Majka, wyprzedzony jeszcze przez swojego kolegę z drużyny Bora-Hansgrohe Słowaka Petera Sagana, który odzyskał żółtą koszulkę lidera.
 • Sacha Modolo
  Włoch Sacha Modolo (Team Emirates) wygrał drugi etap 74. Tour de Pologne o długości 130 km z Tarnowskich Gór do Katowic. Prowadzenie w wyścigu objął drugi na mecie Holender Danny van Poppel (Sky).
 • Rafał Majka
  "Wszędzie czuję ból" - powiedział Rafał Majka z grupy Bora-Hansgrohe, który został wycofany z wyścigu kolarskiego Tour de France. To efekt kraksy na niedzielnym etapie, po której Polak jest mocno poobijany. "Z powodu bólu ledwo mogę oddychać" - przyznał.
 • Rafał Majka po kraksie w czasie Tour de France / zdjęcie z profilu zawodnika
  Prawdopodobnie we wtorek zapadnie decyzja, czy Rafał Majka będzie dalej jechać w Tour de France - poinformowała na Twitterze ekipa Bora-Hansgrohe. Na niedzielnym etapie polski kolarz leżał w kraksie i jest mocno poobijany, ale lekarze nie stwierdzili złamań.