• Loris Karius
  Liverpool być może pokonałby Real Madryt w finale Ligi Mistrzów, gdyby tamtego dnia w jego bramce nie stał Loris Karius. Fatalne błędy Niemca sprawiły jednak, że trofeum pojechało do stolicy Hiszpanii. 25-letni golkiper latem zmienił klub, ale pech nadal go nie opuszcza.
 • Malmoe
  Zmarły trzy z sześciu osób rannych w poniedziałkowej strzelaninie w centrum Malmoe - poinformowała we wtorek szwedzka policja. Ofiary śmiertelne to mężczyźni w wieku 19, 27 i 29 lat. Stan jednego z rannych jest ciężki. Prawdopodobnie była to wojna gangów.
 • Radość Maccabi, rozpacz Basel
  FC Basel i Celtic Glasgow nie zagrają w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. W rewanżowych meczach czwartej, ostatniej rundy kwalifikacji Celtic przegrał na wyjeździe z Malmoe FF 0:2 (pierwszy mecz 3:2 dla Szkotów), a Basel zremisował w Tel-Awiwie z Maccabi 1:1 (pierwszy mecz w Szwajcarii 2:2).
 • Trener Juventusu Massimiliano Allegri
  W tegorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzów Włosi mają dwa swoje kluby; Juventus Turyn i AS Romę. Zdaniem włoskich dziennikarzy nie tyle duże pieniądze, co honor zmotywuje oba kluby do gry na maksimum swoich możliwości.
 • Kopenhaga
  Choć początkowo tereny dzisiejszego Malmo i Karlskrony należały do Danii, w ręce obecnych gospodarzy przeszły już w XVII w. Jednak mimo upływu lat, zarówno w języku, jak i architekturze, nadal widać wyraźne wpływy duńskie. Dodatkowo symbiozę Duńczyków i Szwedów wzmacnia most Oresund, który w 2000 roku połączył Malmo i Kopenhagę.