• Mateusz Morawiecki
    W ramach przygotowywanego przez rząd jednolitego podatku nie będzie likwidacji wspólnego opodatkowania małżonków - zapewnił w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że jego zdaniem wspólne opodatkowanie nie powinno dotyczyć tych małżeństw, które najwięcej zarabiają.
  • Pary, które nie chcą zalegalizować swojego związku i decydują się na życie w konkubinacie, swoją decyzję często tłumaczą tym, że małżeństwo to tylko formalność, która nie ma żadnego znaczenia dla łączącego ich uczucia. Psychologowie twierdzą jednak, że to nie do końca prawda. Okazuje się, że małżeństwo wpływa na trwałość związku pomiędzy dwojgiem ludzi .
  • Poszukać miłości, czy zostać singielką? Jeśli Ty również zadajesz sobie to pytanie, nauka ma dla Ciebie podpowiedź. Amerykańscy badacze odkryli jedną zasadniczą przewagę bycia w stałym związku nad życiem w pojedynkę. Okazuje się bowiem, że single żyją krócej niż osoby mające życiowych partnerów.
  • Szczęśliwi małżonkowie mają niższe ciśnienie krwi niż osoby samotne
    Miłość stawia świat na głowie, ale też poprawia zdrowie i zwiększa odporność na stres. Czy miłość może leczyć? Zdecydowanie tak! Świetnie radzi sobie nie tylko z problemami duszy, ale i ciała. Naukowcy potwierdzili, że osoby kochające i kochane lepiej radzą sobie z problemami, są mniej podatne na przeziębienia i żyją dłużej.