• Próbki krwi
  Komórki macierzyste mogą pomóc w leczeniu ciężkiej choroby psychicznej - tak zwanego zaburzenia dwubiegunowego. Swe najnowsze badania międzynarodowi naukowcy publikują w tygodniku „Nature”.
 • Aż 12 proc. Polaków doświadczyło zaburzeń związanych z alkoholem
  Co czwarty Polak w wieku produkcyjnym doświadczał w swoim życiu zaburzeń psychicznych - wynika z badań, których wyniki ogłoszono na konferencji w warszawskim Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładzie Higieny.
 • "Przepis na życie"
  Już dziś wieczorem TVN wyemituje finałowy odcinek 3. sezonu serialu "Przepis na życie", w którym nie zabraknie prawdziwych emocji. Podwójny ślub, wypadek samochodowy, 18-natka Mańki i podejrzenia o zdradę, zobacz, jak potoczą się losy głównych bohaterów.
 • Czy pozytywne emocje mogą być problemem?
  W tym przypadku wydaje się nie być wątpliwości. Szczęście i radość to przecież pozytywne i pożądane odczucia. A jednak. Są sytuacje, gdy mogą przybrać toksyczną dla nas postać. Zjawisko to przybliżają specjaliści.
 • W terapii pacjentów cierpiących na psychozy ważną rolę odgrywa rodzina
  Zaangażowanie rodziny w proces leczenia osób cierpiących na psychozy, takie jak schizofrenia czy choroba afektywna dwubiegunowa, jest jednym z warunków skuteczności terapii - uważają lekarze i krewni pacjentów z tymi schorzeniami.