• Projekt Lady: Irena Kamińska-Radomska
  "Etykieta jest empatią, czymś w rodzaju taktu. Żeby być taktownym, trzeba wziąć po uwagę otaczającą nas rzeczywistość. Osoba, która skupia się tylko na sobie i na tym, żeby jej było wygodnie, nie zwracając uwagi na to, jak inni czują się w jej towarzystwie, nie stosuje etykiety właściwie" - powiedziała nam dr Irena Kamińska-Radomska, certyfikowany trener i konsultant etykiety biznesu, protokołu dyplomatycznego, a ostatnio także trenerka w programie "Projekt Lady".
 • Kolacja
  Polskie firmy coraz chętniej inwestują w szkolenia z zakresu savoir-vivre'u dla swoich pracowników. O profesjonalnym wizerunku firmy lub przedsiębiorcy decydują bowiem nie tylko kompetencje zawodowe, lecz także sposób zachowania i ogłada towarzyska. W szkołach dobrych manier uczą się także osoby prywatne.
 • Znani z klasą
  Zdaniem internautów, którzy wzięli udział w ankiecie przeprowadzonej przez portal MenStream.pl, 30% Polaków i 50% Polek to ludzie z klasą. Wśród kobiet najwięcej ma jej Jolanta Kwaśniewska, zaś najmniej Doda. Oto jak prezentuje się ranking mężczyzn.
 • Z manierami czy z-manierowane? Oto najlepiej i najgorzej wychowane sławy
  Dają pokaz godności i kultury, czy może raczej – braku wychowania? Mają dobre maniery czy może raczej są zmanierowane? Gwiazdy i osobistości świata arystokracji i show-biznesu znalazły się pod lupą organizacji, która co roku ogłasza listę najlepiej i najgorzej wychowanych osobistości. Nowy ranking, ogłoszony przez National League of Junior Cotillions, udowodnił, że hołdowanie tradycji wciąż jest w cenie a dobre wychowanie może być domeną młodych. Okazało się również, że sprzedawanie swojej prywatności, typowe dla wielu celebrytów, z dobrymi manierami ma niewiele wspólnego… Oto ranking najlepiej i najgorzej wychowanych osobistości! Zobacz zdjęcia!
 • Kate Middleton wzorem dobrych manier
  Organizacja National League of Junior Cotillions, zajmująca się krzewieniem dobrych manier wśród młodych Amerykanów uznała Kate Middleton za najlepiej wychowaną osobę. Jej przeciwieństwem w opinii jurorów plebiscytu okazała się Kim Kardashian