• Kadr z filmu "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa"; fot. P.Jaszczuk
  W sobotę, 10 sierpnia, padł ostatni klaps na planie "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" w reżyserii Macieja Kawulskiego ("Underdog"). W opartym na faktach filmie w roli głównej wystąpił Marcin Kowalczyk. W pozostałych rolach m.in.: Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Jan Frycz, Janusz Chabior oraz Adam Woronowicz. Premiera 3 stycznia 2020.
 • Marcin Kowalczyk jako Kail w filmie "Hel" / fot. Kachna Baraniewicz
  Marcin Kowalczyk o filmie "Hel", debiucie Katii Priwieziencew oraz Pawła Tarasiewicza mówi z emocjami. Opowiada o współpracy z Philipem Lenkowskym, ale i mieszkańcami Helu. I o pewnej hollywoodzkiej produkcji z czasów epoki lodowcowej, do której zdjęcia właśnie zakończono.
 • Katarzyna Paskuda w filmie "Hel" / fot. Kachna Baraniewicz
  Za niecałe dwa tygodnie do kin wejdzie polski thriller. O filmie "Hel" mówi się, że takiego obrazu, pełnego grozy i napięcia jeszcze w polskim kinie nie było. Oto wybór kadrów z filmu.
 • Kadr z filmu "Hel"
  Za miesiąc, 5 sierpnia na ekrany kin wejdzie „Hel” polski thriller w lynchowskim klimacie. W obsadzie filmu zobaczymy m.in. gwiazdę hitu „Jesteś Bogiem” – Marcina Kowalczyka oraz znanego z amerykańskich seriali „Z Archiwum X” i „Californication” – Philipa Lenkowsky’ego
 • "Hardkor disko" – nazbyt długi film o zabijaniu
  Podobno po obejrzeniu "Galerianek" Andrzej Wajda stwierdził, że ma do czynienia z filmem zrealizowanym przez gimnazjalistkę. Z czystym sumieniem mógłby powtórzyć to samo pod adresem "Hardkor disko".
 • "Hardkor Disko" – zemsta w wielkim mieście
  W roli głównej Marcin Kowalczyk, odtwórca roli Magika w filmie "Jesteś Bogiem". Za kamerą Krzysztof Skonieczny, twórca wielokrotnie nagradzanych teledysków Brodki, Nosowskiej czy Jamala.
 • Marcin Kowalczyk
  Marcin Kowalczyk zdobył gola w wygranym przez jego zespół Wołgę Niżni Nowogród 1:0 meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Kubaniem Krasnodar.
 • Marcin Kowalczyk z nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego
  – Nie jestem w stanie poddać się reżyserowi, który "prowadzi za sobą" – mówi Marcin Kowalczyk, laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2012 za rolę Magika w filmie "Jesteś Bogiem".
 • Marcin Kowalczyk, Dawid Ogrodnik i Tomasz Schuchardt
  Leszek Dawid nie przeląkł się presji i swoistego fatum ciążącego nad filmem o zespole Paktofonika. Perypetie związane z kultowym scenariuszem autorstwa Macieja Pisuka z powodzeniem mogłyby przecież stać się tematem na osobny film. Z dniem premiery "Jesteś Bogiem" wszystko to staje się jednak nieważne. Teraz liczy się wyłącznie świadomość, że gotowy produkt spełnia pokładane w nim nadzieje. "Jesteś bogiem" to film, który naprawdę pomaga zrozumieć, na czym polegał fenomen Paktofoniki.
 • "Jesteś Bogiem" w kinach od 21 września
  21 września na ekrany kin wejdzie historia trójki założycieli zespołu Paktofonika, którzy – zawiązując "pakt przy dźwiękach głośnika" – nie podejrzewali, że staną się głosem kolejnych pokoleń młodych Polaków. W obsadzie nagrodzeni w Gdyni – Marcin Kowalczyk jako Magik (nagroda za profesjonalny debiut aktorski), Dawid Ogrodnik w roli Rahima (nagroda za drugoplanową rolę męską) i Tomasz Schuchardt (nagroda za drugoplanową rolę męską) jako Fokus.