• Robert Więckiewicz
  Marcin Krzyształowicz, twórca obsypanej nagrodami "Obławy", przygotowuje się do realizacji serialowego thrillera, którego akcja rozgrywa się w 1944 roku w wojennym Berlinie i okupowanym Krakowie. Jedną z głównych ról w "Krakau" zagra Robert Więckiewicz.
 • "Pani z przedszkola" to powrót do krainy dzieciństwa
  Koniec z błotnistym lasem i najtrudniejszymi wyborami moralnymi, powagą... Czy aby na pewno? W "Pani z przedszkola" Marcin Krzyształowicz porzuca mrok "Obławy", zabawia widza, czasem trochę sobie nawet kpi, ale gdzieś "w środku" nadal najbardziej interesuje go człowiek.
 • "Obława" zostaje w głowie długo po seansie
  Najpierw wybitna "Róża" Wojciecha Smarzowskiego, teraz "Obława" Marcina Krzyształowicza – polskie kino znów opowiada o wojnie wnikliwie, bez martyrologii i patosu. I nie potrzebuje do tego astronomicznych budżetów i spektakularnych sekwencji bitewnych, bo w obu tych filmach ważniejsze jest to, co dzieje się w głowach bohaterów i co zostaje w głowach widzów.
 • Marcin Dorociński i Maciej Stuhr w filmie "Obława"
  19 października w polskich kinach zadebiutuje "Obława" – nagrodzony Srebrnymi Lwami film Marcina Krzyształowicza, który krytycy okrzyknęli jednym z najlepszych na tegorocznym festiwalu w Gdyni. W wojennym thrillerze o polskich partyzantach żyjących w skrajnych warunkach w lesie główne role zagrali: Marcin Dorociński, Maciej Stuhr i Weronika Rosati.